Кафе муабет

Цеца прозборе за наводите дека Богдан ја запросил и откри дали ќе облече венчаница

Откри дека не планира повторно да стапи во брак...

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ реши да стави крај на сите гласини за тоа дека нејзиното момче, бизнисменот Богдан Срејовиќ ја запросил.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ
фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Имено целата ситуација ја разгоре една фотографија која неодамна на Инстаграм Цеца ја сподели а на неа се гледа прстен кој налкува на веренички, по што се појавија гласини дека Богдан Срејовиќ ја запросил.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Таа сега ги коментираше овие приказни и откри дали планира да стапне на лудиот камен.

– Сакав да кажам дека не добив еден, туку два прстени. Тоа е глупост. Реков дека повеќе нема да се мажам. Можам да се замислам во венчаница, но можам да пеам на плејбек. И сакам да носам венчаници, но тешко дека ќе застанам пред матичар или свештеник – изјави Цеца во „Премиера“.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Немам намера да се мажам. Тоа веќе го направив во минатиот век, се омажив, во овој век ќе бидам девојче. Само девојче, ако го задржам разумот – рече неодамна Цеца и додаде:

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Хартијата само ја расипува среќата. Веќе се омажив, видов дека може да биде супер, убаво, фантастично, сега хартијата не ми значи апсолутно ништо и сакам да се забавувам – изјави пејачката, а дали навистина е дојдено време да се смени одлуката ќе покаже времето.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Ражнатовиќ истакна и дека нејзиниот син Вељко е најголемиот критичар кога е во прашање нејзиниот имиџ.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Вељко ми вели: „Што се закопчуваш до грло? Облечи се како што и си се облакала“. Сакам да бидам добро облечена, да имам убави парчиња. Ако немам за оригинал, сигурно нема да носам фалсификат истакна Цеца.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Дека таа е премногу среќна со својата љубов, бизнисменот Богдан говори нејзината насмевка. Нивните јавни појавувања не можат да останат незабележано па така многумина приметија дека Цеца е многу заљубена во својот сегашен партнер.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Богдан е нејзина голема поддршка а тоа може да се забележи и по тоа што секаде се појавува со неа, а ја прати и на нејзините концерти од каде често објавува фотографии по што може да заклучиме дека е особено горд на својата девојка.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close