Кафе муабет

Цеца откри кој е заслужен за празничната трпеза во нејзината луксузна вила!

Пејачката вели дека за време на празниците секогаш сака да биде со семејството...

Кога ќе осамне божиќното утро, во домот на Светлана Цеца Ражнатовиќ владее вистинска радост. Како што открива пејачката тој ден е резервиран за семејството и традицијата, кој како и досега ќе го поминат со најблиските.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

“Ние навистина го почитуваме тоа. Никогаш не работам на големи празници, оставам слободни денови за семејни моменти, добар ручек и вечера, како што е договорено. Најважно е да си поминеме добро”, изјави Цеца за grand.online.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Во согласност со празничната атмосфера, неизбежен е моментот на размена на подароци, што предизвикува посебна радост кај пејачката.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

„Се е по обичаи и ред. Некои и по причест, кога ќе се вратиме од храмот отвораат подароци, а некои заспиваат и дури го чекаат утрото. Работата е вниманието, не е вреден толку подарокот. Тоа е прашање на внимание, не е важно колку е материјално вредно. Се работи за почестување, радување, понекогаш има духовити подароци и шеги погодни за празникот. Тоа е добра форма на семејна забава и атмосфера“, објасни таа.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ
фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

По постот, сите сакаат да уживаат во храната за Божиќ, а подготовката на празничната трпеза таа им ја препушти на оние кои се подобри во тоа во кујната.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

„За сето тоа е задолжена сестра ми. Не се мешам многу, затоа што тоа што не го знаете оставете го на оние што го знаат. Не е тешко да се научи, но кога некој го знае подобро, јас се поклонувам,  кажувам секоја чест и благодарам и среќна сум поради тоа“, искрена беше Цеца.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close