Кафе муабет

Цеца: Кога се омажив за Аркан ми олесна, не морав ништо да работам по дома!

"Морав да знам сè кај мајка ми. И за домаќинството, готвење и сè. Кога се омажив за Жељко, ми олесна....

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ неколку пати во медиумите истакна дека нема повеќе  да одговара на прашања поврзани со ќерката Анастасија, туку побара од новинарите да и се обратат лично за се што ги интересира.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Цеца не сакаше да одговори каква е нејзината наследничка како домаќинка, но додаде еден факт од својот живот.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Таа откри каква била кога живеела во домот на нејзините родители, а кои домашни обврски морала да ги обавува откако се омажила за Жељко Ражнатовиќ:

Фото архива
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

“Морав да знам сè кај мајка ми. И за домаќинството, готвење и сè. Кога се омажив за Жељко, ми олесна. Не морав ништо да правам…”, изјавила Цеца за Exkluziv и додала:

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

“Зошто мислите дека ако некого треба да угостите, мора и да му готвите. Денес се може да се нарача. Мислам дека денешните девојки повеќе го практикуваат тоа, особено деловните жени”.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

За врската помеѓу Ражнатовиќ и семејството на Богдан, пејачката даде краток и јасен одговор:

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

„Сите одлично се согласуваме со сите.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Неодамна Цеца се отвори пред јавноста и зборуваше за досега непознати детали поврзани со бракот со нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Имено Цеца истакна дека од него научила многу, и посочи дека најважното од се што ја научил Аркан е тоа како да се однесува и да биде дама, бидејќи била многу млада кога го запознала.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Дали е вистина дека Аркан инсистираше да носите кратки здолништа и секогаш да бидете секси на сцената? – беше прашањето.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Вистината е. Ме обожаваше и ме научи на се. – рече Цеца.

– На кои други совети се сеќавате и ги применувате денес? – Следуваше друго прашање:

– Се сеќавам на сите негови совети, а ги имаше многу. Ме научи како да го држам телото, како да држам чаша … Бев многу млада кога го сретнав, мислам дека го испив целиот ум на овој свет, но исто така бев одличен ученик. Сакав да учам и слушам. Јас сум остварена жена, немам проблем со егото и суетата, така што можам да го кажам сето ова.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

На прашањето кој повеќе личи на Аркан, Анастасија или Вељко, Цеца одговори:

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

– Го имаат најдоброто од него и од мене, а времето ќе покаже што кога ќе доминира. – рече Цеца за Ало.

Откако остана вдовица, Цеца како самохрана мајка се бореше со сите сили да ги доведе Анастасија и Вељко на вистинскиот пат, а Ражнатовиќ еднаш рече дека е свесен за жртвата што ја направила нивната мајка за да ги одгледа.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм
Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ
ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

– Таа се откажа од се, бидејќи поинаку е кога двајцата родители се грижат за растењето на нивните деца. Самохраниот родител мора да носи се на својот грб сам. Мајка ми беше јавно разоткриена цел живот и таа помина низ многу нешта. Сето ова дополнително ја влоши ситуацијата бидејќи со голем притисок од јавноста, Цеца мораше да биде добра мајка. Многу сум горд на неа, секогаш и засекогаш – рече неодамна Вељко Ражнатовиќ.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close