Кафе муабет

ЦЕЦА И БОГДАН ОДБЕЛЕЖУВААТ ГОДИШНИНА: „Многу ми е убаво, среќна сум и тој е среќен!

Слават една година од љубовта...

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ не крие дека е емотивно исполнета и среќна откако е во врска со менаџерот Богдан Срејовиќ.

фото принтскрин
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Двајцата за прв пат беа „фатени“ во јавноста на почетокот на оваа година и оттогаш привлекуваат големо внимание каде и да се појават и внимателно се следи секој нивни чекор, а многумина коментираат дека насмевката на пејачката кажува колку таа ужива во љубовта со Богдан.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Иако се шпекулираше дека врската ја започнале кон крајот на 2020 година, Цеца за „Телеграф џетсет“ открила дека на 18 декември ја одбележуваат годишнината од врската, но кажа и како ќе го прослават тој посебен ден.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

– На 18 декември ни е годишнина. Секој ден за нас е како годишнина. Многу ми е убаво во врската, среќна сум и задоволна. И тој, а тоа е всушност најважното. Тој ден нема да ни значи ништо повеќе од сите овие други кои се зад нас – рече таа.

фото принтскрин/Богдан Срејовиќ

Да потсетиме, Цеца и Богдан заедно се појавија во јавноста на 13 јануари 2021 година, но уште тогаш се претпоставуваше дека љубовта започнала порано.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Нивното запознавање се случи на роденденот на пријателката на Цеца, а по неколкунеделното дружење започнаа романтична љубовна врска.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Богдан инаку е голем фан на Цеца а тоа може да се забележи и по тоа што ја придружува на нејзините концерти.

фото принтскрин
фото инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Покрај семејството, тој е нејзина голема поддршка.

фото принтскрин

Еве што изјави познатата пејачка во врска со тоа што Богдан присуствува на концертите…

фото принтскрин

„Јас сум професионалец кој трае 34 години. Не зависам од тоа дали пријателите ќе би бидат на концертот, партнерот, децата или семејството. Ова е моја работа и јас максимално сум посветена кога работам“.

фото принтскрин
фото принтскрин

„Ни еден фактор не може да влијае на тоа“, заклучи познатата пејачка.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close