Кафе муабет

ЦЕЦА Е СУПЕР БАБА: Анастасија објави видео – нема да верувате како пејачката си игра со својот внук!

Анастасија Ражнатовиќ неодамна забележа еден посебен момент кој ги разнежни фановите на Цеца.

Малиот наследник Жељко Ражнатовиќ несомнено е главен во неговото семејство. Имено тој е во центарот на вниманието и миленик на неговата баба Цеца која секој слободен момент го користи да ужива него.

foto instagram

Нема сомнеж дека на пејачката и одговара улогата на млада баба.

Анастасија Ражнатовиќ неодамна забележа еден посебен момент кој ги разнежни фановите на Цеца.

фото архива

foto: Printscreen. Prva tv

Имено, Анастасија на својот Инстаграм профил објави видео на кое Цеца и нејзиниот внук скокаат заедно држејќи се за раце во задниот двор на трамболина.

Пејачката целосно уживааше во играта со својот миленик  па на видеото може да се слушне и како се смее на сиот глас покажувајќи колку е среќна кога поминува време со внучето.

фото инстаграм
фото инстаграм

– Кое е бебето тука? – ги праша Анастасија и остави емотикон со црвено срце во описот на видеото.

Претходно непосредно по раѓањето на Жељко, Цеца изјави дека нејзината работа не е да го воспитува внукот туку да го размази, а таа како самохрана мајка истакна дека нејзините деца ги воспитала со помош на нејзината сестра Лидија.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Сите сме подлежни на грешки, а како и секој нормален родител се труди да ги надмине грешките. Се е тоа живот, некои грешки ги надминуваш лесно, а на некои ќе се сопнеш. Пак ќе кажам се е тоа за човек, и паметен човек секогаш од некои грешки вадел поука или некоја лекција, и моите деца грешеа, како и секое дете на нивна возраст, така да тоа не се грешки кои се непорпавливи. Тоа се оние тинејџерски грешки и нормални за созревањето.

foto instagram
фото инстаграм
фото инстаграм


Се е тоа толерантно, но проблем е ако укажуваш на иста грешка постојано, и ако не извлечеш лекција од тоа, но затоа постојат луѓе кои се стручни за тоа. Тоа во светот функционира сосема нормално со години и не е срамота да се побара стручна помош. Јас имам покрај мене човек кој знае постојано да ме советува, никој не се родил како најпаметен и се да знае и умее и тоа е сосема природна работа, откри  Цеца во една прилика.

foto instagram
foto instagram

Цеца додаде дека сакале ние или не, некој модел на однесувањето и воспитувањето си го носиме од дома, и дека секогаш си велела дека нема да биде строга мајка како што биле нејзините родители.

фото инстаграм

Таа истакна дека никогаш не се мешала во зборот на нејзините деца  посочи дека не би сакала ниту нејзиниот син да му сугерира на Жељко за неговите избори.

фото инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close