Кафе муабет

Цеца во солзи поради Немања: Нема да верувате што и подари на Анастасија за роденден- вреди милиони а ги расплака сите присутни!

Анастасија доби портрет со нејзиниот татко...

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера имаше посебна причина за славење.

Имено нејзината наследничка го прослави својот роденден а мајката не ја тргна насмевката цела вечер додека траеше прославата.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Со Цеца во ресторанот беше семејството на момчето на Анастасија, Немања Гудељ – сестрата Вања Гудељ, како и мајката на Немања. На прославата се појави и тетката на Анастасија, Лидија а Цеца откри што и посака на својата ќерка.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Пресреќна сум, и посакав да е жива и здрава, тоа е најважно. Мислам колку време помина, додека човек се сврти, станаа луѓе – рече таа и откри како завршила средбата со „зетот“:

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Запознавањето беше одлично. Навистина не знам да ви дадам одговор на овие прашања. Немања синоќа направи еден гест и ми предизвика солзи во очите, но нема да зборувам за тоа. Не ја побара за жена. Отсекогаш сум ги почитувала џентлмените, бев во брак со еден таков– објаснила Цеца.

Инаку, на Инстаграм страната „Дијанастајл“ се појави слика што Немања Гудељ ја купи за роденденот на својата девојка, а се работи за портрет со таткото Жељко Ражнатовиќ Аркан.
Братот на Анастасија, Вељко Ражнатовиќ, дошол со сопругата Богдана, а потоа се појави и Саша Поповиќ со семејството.

фото инстаграм/„Дијанастајл“
фото инстаграм/„Дијанастајл“ 

На роденденот присуствуваа и други членови на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ – Марија Шерифовиќ и Ѓорѓе Давид.

фото инстаграм/„Дијанастајл“

Немања Гудељ секако беше еден од најинтересните гости за јавноста.

Тој дојде на роденденот на својата сакана, кратко остана пред фотографите на влезот во ресторанот во кој се одржуваше веселбата и не ја симна насмевката од лицето.

фото Србија Данас

За оваа прилика тој одбра скапа тренерка,во компинација со интересна капа и очила.

фото принтскрин

Дури и родителите на Цеца Ражнатовиќ, бабата и дедото на Анастасија дојдоа на прославата и разменија бакнежи со нивната внука.

фото принтскрин

Момчето на Анастасија седеше до Вељко Ражнатовиќ, а друштво цело време им правеше Анастасија.

фото принтскрин

Драги Гудељ, братот на Немања, цело време ја прегрнуваше Цеца со која се запознаа ден претходно, па дури и ги потврди зборовите на Анастасија дека сè „кликнало“ кога е во прашање средбата со семејството.

фото принтскрин

Инаку Анастасија и Немања се во врска повеќе од два месеци а како што може да се види на фотографиите повеќе и не ја кријат љубовта.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Таа објави фотографија на која разменува бакнеж со своето ново момче а според расположението може да се забележи дека е навистина среќна и заљубена.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

 

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close