Кафе муабет

Целото семејство во ШОК: Дарко Лазиќ ќе стане татко по трет пат!?

Барбара едвај чека да стане мајка...

Како што пренесуваат тамошните медиуми, Барбара Бобак на своите блиски пријатели им открила дека е подготвена да се оствари во улогата на мајка и во моментот е фокусирана само на тоа.

фото инстаграм/Барбара Бобак

– Барбара и Дарко веќе неколку месеци разговараат за деца. Кога сфатија дека се родени еден за друг, двајцата се согласија дека нема причина да чекаат  – вели извор за „Скандал“ и додава:

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

– Барбара ги направи сите потребни прегледи. Се е во ред со нејзиното здравје, само и предложиле да се грижи за исхраната и квалитетот на сонот, за се да биде сосема во ред. Тие сакаат близнаци, а ако не, Барбара би сакала девојче, слатко црно девојче како неа.

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

Барбара Бобак, бремена или не, е посветена што побрзо да стане мајка, а наскоро ќе стане сопруга на Дарко Лазиќ, бидејќи за крајот на мај е планирана голема свадбена веселба.

фото инстаграм/Барбара Бобак

Свадбата ќе трае два дена!

Парот од самиот старт не крие ништо од јавноста а сите новости ги споделуваат на социјалната мрежа Инстаграм, каде речиси секојдневно објавуваат и заеднички снимки и фотографии.

фото инстаграм/Барбара Бобак

Пејачот постојано истакнуваше дека Барбара е вистинската девојка за него и дека ќе се ожени со неа, а пред неколку недели јавноста остана збунета кога станува збор за нивниот статус.

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

Дарко Лазиќ и неговата партнерка Барбара Бобак неодамна беа во Америка на заедничка турнеја кога како бомба одекна веста за нивната свршувачка, за која велат дека дошла сосема природно и очекувано.

фото Инстаграм/Барбара Бобак

– Едноставно се најдовме и живееме заедно, се сакаме, мислам дека е сосема природно да продолжиме со венчавка, па деца, па полека – изјавил пејачот за Гранд онлајн, а Барбара откри дали ја очекувала веридбата.

фото инстаграм/Барбара Бобак

– Секако дека очекував, зошто би се преселила. Не реагирав, не беше грандиозно затоа што не ми се допаѓа тоа. Само се молев на Бога да нема клекнување и некоја глупост, очекував но не се изненадив – искрен е избраникот на Дарко.

фото инстаграм/Барбара Бобак

Љубовниот живот на пејачот отсекогаш ја интригирал јавноста, а многу се шпекулира и за врската на Барбара со неговата мајка. Сепак, Дарко реши еднаш засекогаш да стави крај на овие шпекулации.

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

– Искрено, знаеш колку ми е гајле кој ја сака Барбара, таа ми се допаѓа најмногу на светот. Можеби јас не им се допаѓам на нејзините и таа на моите но не се замарам. Живеам со неа, се женам со неа, легнувам и се будам со неа, ми се допаѓа најмногу на свет и чао. На што треба да одговорам? Мене ми е важно што најмногу ми се допаѓа и тоа е тоа – беше јасен.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Идните сопружници не губат време и ја планираат венчавката во јуни на која ќе има над 800 гости.

Немаат дилема кога е пејачката во прашање која ќе ја разубави свадбата која ќе трае два дена…

Фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Венди. Нема да правам свадба без Венди, веќе и се јавивме. Таа е голем пријател, човек и душа. Една многу интелигентна личност која ја ценам и почитувам. Свадбата ќе биде во јуни, ако даде Господ.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

-Го избравме тој термин бидејќи ќе биде убаво време и ќе може да се слави на отворено. Веселбата ќе бидат во текот на неделата, бидејќи ние пејачите работиме за викенди – вели Дарко и додава дека нивната свадба ќе трае два дена:

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Првиот ден ќе славиме во ресторанот, а следниот ден во шаторот пред кој ќе го испечеме волот. Еднаш се жени Дарко Лазиќ. Извинете, двапати – истакна фолкерот.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close