Кафе муабет

Целиот Балкан го осудува поради врската со 15 години помладата Хана: Грашо ги изгуби обожавателите поради овој потег!

Ја остави Даниела со која беше во врска 24 години...

Откако Петар Грашо и Хана Хуљиќ ја открија својата врска, страстите во јавноста не се смируваат. И додека многу обожаватели на хрватскиот заводник ги следат стапките на парот, има и такви кои остро го осудуваат неговиот нов емотивен избор.

Фото инстаграм/Петар Грашо
Фото Инстаграм/Петар Грашо
Фото инстаграм/Петар Грашо
Фото Инстаграм/Петар Грашо

Имено, обожавателите кои навиваа Петар и Данијела, неговата поранешна девојка, со која беше во страсна романса две децении, да ја крунисаат својата врска со брак, бурно реагираа на тоа дека само неколку месеци по раскинувањето, пејачот не престанува да покажува колку е заљубен во 15 години помладата Хана.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Така, последната фотографија на Петар Грашо и Хана Хуљиќ, на која позираат среќни и насмеани, предизвика општа бура кај обожавателите, кои забележаа дека Данијела страда додека тој не ја криеше својата љубов.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Сепак, имаше и такви кои на парот му посакаа брак и долг хармоничен живот исполнет со љубов, безрезервно поддржувајќи ја нивната врска.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Љубовната афера на Петар Грашо ја дрма Хрватска!

Петар Грашо (46), пред извесно време ја прекина врската со пејачката Данијела со која беа заедно 24 години.

Фото Инстаграм/Петар Грашо
Фото Инстаграм/Петар Грашо

Хана и Грашо соработуваа заедно за неговата песна “Srce za vodiča” , и меѓу нив уште тогаш се родија симпатии. Како што сега пренесуваат хрватските медиуми, романсата трае веќе некое време, а Хана го придружува Грашо на речиси сите настапи.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Пејачот и неговата поранешна партнерка со која беше 24 години, пејачката Данијела Мартиновиќ (50), живееја во пентхаус во загрепскиот Бундек. Сега во него живее само Даниела, за која соседите имаат само пофални зборови.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Хулиќ доаѓаше кај нив со години и се дружеше со нив – рече еден од соседите на Данијела. Таа додаде дека не го видела Грашо откако се оддалечил од Мартиновиќ.

– Подобро и е без него. Како жена, Даниела одлично се справува со сето тоа – вели соседот. Пејачката, вели таа, често ја гледаме во продавниците, секогаш е насмеана.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

– Грашо е многу заљубен, и тоа трае многу подолго отколку што се зборуваше изминатите денови – откри извор близок до пејачот.

Фото: Мarko Prpic/PIXSELL

За потсетување, Петар и Даниела се заедно од средината на 1990-тите, но тие никогаш не ја крунисаа долгогодишната врска со брак.

– Живееме слични животи. Најважно за луѓето е да откријат дали сме биле во брак, бидејќи во нашето општество кога сте во брак, тогаш всушност сте потврдени. Во тој апсурд успеавме да ја зачуваме интимноста – рече Петар пред една година.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Данијела пред две години призна дека нејзиниот најголем страв во животот е осаменоста.

фото инстаграм/Даниела Мартиновиќ

– Кога сте во долга врска, најтешко е да не дозволите врската да прерасне во рутина. Врската треба да се одржува, како и се. И најубаво е што повеќето работи не треба да се објаснуваат, кажуваат, прашуваат или бараат, најчесто се решава само со поглед, кога е вистинско – рече Данијела.

фото инстаграм/Даниела Мартиновиќ

Данијела жали што нема деца!

Пејачката имала голема желба да се реализира како мајка, а неодамна за јавноста си ја отвори душата и со својата интимна исповед на тема борба за потомство, шокираше многу жени.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Исповедта на Данијела Мартиновиќ е искрена, а пејачката која покрај тоа што пее и пишува, еднаш објасни како се справува со тоа што не се исполнила во улогата на мајка, и како инспирацијата за создавање ја наоѓа во најтешките моменти.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

-Мајчинството ми е прилично тешка и лична тема, а од друга страна со оглед на тоа што сум пејачка е многу јавна. Понекогаш такви наслови за моето неостварено мајчинство ми изгледаат толку вулгарно, неточно. Затоа, во ранливите моменти на емоционална експанзија, почнав да пишувам, раскажувајќи приказна во една форма во која му се обраќам на моето неродено дете, на моето Малечко. Знаеш, оние долги ноќи кога имаш чувство дека немаат почеток или крај, чувство дека засекогаш ќе останеш заглавен во пукнатината на времето. Сакав да и кажам се од прво лице еднина – изјавила Данијела за Јутарњи пред неколку години, пренесува „Story.hr“.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Пејачката тогаш без тронка двоумење изјави и дека сака да се реализира како мајка и дека не се откажала од желбата, но сепак верува дека ако тоа не се случи, може да ја најде среќа без дете.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

-Детето е моја голема желба, никогаш не сум го криела тоа, но поради некоја причина се уште не се случило. Не се откажав од тоа да сум мајка, но го прифатив и фактот дека ќе можам да бидам среќна и ако тоа никогаш не се случи, изјави тогаш поранешната партнерка на Петра Грашо.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close