Кафе муабет

Цврсто застана на нозе: Николина Пишек воодушеви со оваа промена- реши да се посвети на себе, изненади многумина со оваа фотографија

Реши да го остави минатото зад себе...

Николина Ристовиќ- Пишек во последните месеци се најде во центарот на вниманието на начин на кој веројатно не би му посакале ниту на непријател.

фото инстаграм/Николина Пишек

Прво ненадејно почина нејзиниот сопруг Видоје, а потоа речиси секојдневно трпеше напади од свекорот Виктор Ристовиќ, познат по прекарот Миша Гроф, кој постојано ја ставаше на тапет во српските медиуми.

фото инстаграм/Николина Пишек

Јасно е дека тоа не беше лесен период за неа. Сепак, нејзините фанови и следбеници на Инстаграм со задоволство гледаат како водителката полека но сигурно повторно застанува на нозе и станува старата Николина.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Од неодамна таа почна почесто да се појавува на Инстаграм и да споделува моменти од приватниот живот, а на последните фотографии изгледа подобро од било кога.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Посебно внимание привлече со фотографијата што ја објави неодамна, а на која позира во огнено црвен фустан.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм
ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Заедно со фотографијата ги објави и значајните зборови на Ѓорѓе Балашевиќ.„Деновиве, сите ми велат дека изгледам некако уморно, но знаете дека со мене сè е збркано, како инсталации во руски пасијанс, и дека ретко го покажувам она што го чувствувам, по ѓаволите…“ напиша Николина.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

По враќањето од Белград, Николина сподели уште неколку фотографии каде позираше на улица облечена во темно зелен фустан до половина кој ја истакна нејзината витка фигура, а на рамо стави црвена чанта со долги реси. На нозете носеше нежно жолти сандали.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Во описот на фотографијата таа го цитираше Меша Селимовиќ.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

„Треба да се убие минатото со секој изминат ден. Избриши го да не боли. Полесно би се поднесувал денот што трае, не би се мерeл со она што повеќе не постои. Така се мешаат привиденијата и животот, па нема ниту чисто сеќавање, ниту чист живот“, стои во цитатот под кој таа го додала својот коментар.

фото инстаграм/Николина Пишек

„И знам дека можам и ќе го направам. Дури и на ова место кое најмногу боли“, напиша таа.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Јасно е дека Николина има многу убави, но сега тешки и болни спомени од животот со сопругот Видоје, каде што живееле во зграда во населбата Врачар.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Да потсетиме, Николина Пишек пред девет години, откако се омажи за Видоје Ристовиќ, историчар на уметност, целосно му се посвети на семејството.

фото инстаграм/Николина Пишек

Таа со години не работи како водителка, а сега наводно сака да и се врати на професијата откако остана без нејзиниот сопруг.

фото инстаграм/Николина Пишек

Пишек активно бара работа на телевизија, а преговорите за една позиција на малите екрани се во тек, што многу ја радува.

фото инстаграм/Николина Пишек

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close