MAMA

ХРАБРА мајка им се спротистави на киднаперите па соседите и се придружија: Зажалија што сакаа да и го украдат детето (ФОТО)

Мајката го бранеше детето од киднаперите, па соседството и се придружи: Киднаперите едвај извадија жива глава.

Киднаперите го почувствувале гневот на целото маало во Њу Делхи на нивната кожа.

На снимките се прикажани еден момент откако двајца мажи се обиделе да киднапираат четиригодишно девојче, а храбрата мајка успеала да ја одбрани.

Инцидентот, кој го снимиле безбедносните камери, се случил во Источен Њу Делхи во областа Шакарпа. На снимката се прикажани киднаперите на мотор, обидувајќи се да избегаат со девојчето.

Сепак, будената мајка го одвлекува детето назад, принудувајќи ги мажите да избегаат.

Гледајќи ја мајка како се бори со непознати напаѓачи, нејзините соседи и помогнале, но за жал киднаперите избегале.

За среќа, со празни раце – затоа што во соочувањето со соседите испадна торбата што ја украле од храбрата жена.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close