MAMA

ХОРОСКОП ЗА МЕСЕЦОТ НА ЉУБОВТА И ГЛАВОБОЛКАТА: Што ни носи Венера во знакот на Девица до 28 октомври 2020 година

Па, ако мислевте дека љубовта и пресметката немаат никаква врска со тоа, се излажавте

Сè додека има пресметки, љубовта не може да донесе исполнување.

Па, ако мислевте дека љубовта и пресметката немаат никаква врска со тоа, се излажавте. Проценката на љубовта е друго име за Венера во знакот на Девица. Да се ​​подготвиме за еден месец „љубовни главоболки“.

На 2 октомври 2020 година, Венера го заврши транзитот низ знакот Лав, каде што широко покажуваше емоции. Од огнениот Лав влезе во земјата, практичен знак на Девица и го сведе на минимум своето покажување љубов. Тој ќе остане во Девица до 28 октомври.

Венера во Девицата е во опаѓање, место каде не се чувствува добро, каде не може да ги покаже своите вистински вредности и убавина, затоа очекувајте период на екстремно ограничување на емоциите. Во просторот на навики, обврски, пресметки, ситничавост, приземјеност, скептицизам, критика, тој никогаш нема да се обиде да ве импресионира со подароци и големи ветувања, како што е случајот со оној во Лав. Нејзините подароци не се екстравагантни, но се дарежливи. Ова е Венера која навистина ќе се грижи за оној што го сака и ќе обрне внимание на деталите од неговиот живот.

Девицата е земјен знак, затоа Венера во овој елемент ја нагласува потребата од разумно манифестирање на љубовта. Бидејќи тоа не е можно, разумот и емоциите се во судир тука. Луѓето кои ја имаат оваа Венера во наталитетот, никогаш не се занесуваат. Тие водат постојана борба помеѓу желбата за љубов и контролата над неа.

Тука, емоциите се ставаат на хартија, затоа размислуваме за нив, воведуваме логика, ги анализираме сите детали. Ова е Венера која никогаш нема да се сруши, но добро ќе тежи со кого ќе влезе во емотивната приказна, па трпението на другата страна може да ослабне.

Овие се прилично срамежливи и затворени луѓе кои никогаш не се релаксираат. Тие не ги покажуваат своите чувства во јавноста, но се лојални, многу чувствителни и креативни. Тие играат на сигурно, не влегуваат во игра ако немаат гаранција однапред, па многу често се осамени, не можејќи да го видат конечниот исход, не прават потези.

Многу чудно, љубовта и интересот ќе покажат постојана критика. Тие не го критикуваат оној за кој не се грижат, бидејќи во тој случај воопшто не ги забележуваат деталите. Кога сакаат, ништо не им недостасува. Тој ќе го памети секој важен датум. Тие ќе го сакаат она што другите дури и не го забележуваат дека го имате. Љубовта ќе се покаже несмасно, со практични гестови и неизмерна љубезност.

Она што најмногу им годи е фактот што покрај нив се чувствувате важни. Ова е Венера која е секогаш на услуга на секој што и значи. Таа се грижи, ви носи храна, вика да проверите дали сте добро, се умори да не ве заморува. Никогаш нема да ви каже дека фустанот ви изгледа убаво ако мисли дека изгледате лошо во него.

Заради лошото достоинство кај Девицата, Венера нема да има можност да ја покаже својата вистинска природа, затоа, за време на овој транзит, ќе го насочиме вниманието кон лошите или реалните работи што се присутни во нашите односи.

Многу парови ќе видат непознато лице на перницата до нив. Па тој ќе се запраша кога започнала таа агонија. Дали цело време ја вложувавме својата енергија во илузија која нема форма?

Астролозите се согласуваат – ако има совршени луѓе, тие се луѓе родени во знакот на Девица!Членовите на овој знак, особено жените, дури не мора да се стремат да бидат совршени партнери – нивното чувство за совршенство е во нивната природа.

Девиците не се себични, но дарежливи и емотивно стабилни, подготвени да им помогнат на оние кои имаат потреба. Тие се независни, но многу ги ценат своите најблиски. Никогаш не се срамат да се борат за што сакаат, дури и за нивните најлуди соништа.

Тие се дарежливи и никогаш не се сомневаат дали да му помогнат на некого.Тие секогаш се концентрирани и многу ретко губат волја да направат нешто. Ова е причината зошто се раѓаат лидерите.Тие прават сè бавно и не толерираат површен пристап до ништо.Тие многу се грижат за своите пријатели.

Тие имаат талент совршено да ги разликуваат важните од неважните. За никого не е јасно како тие успеваат, но Взнаат на што да се фокусираат и што е целосно небитно.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close