MAMA

ХОРОСКОП ДО КРАЈOT НА 2020: Еден знак го чека многу СРЕЌА, нови љубовни шанси за Шкорпија и Водолијата

Периодот до крајот на годината ќе биде астролошки и енергетски многу интензивен

Периодот до крајот на годината ќе биде астролошки и енергетски многу интензивен.

Меркур е во ретроградна фаза до 12,7 часот. во Рак и повторно од 14.10. до 3.11. во Вага. Сè што е скриено под тепих може да излезе на виделина. Транзит на Марс со знакот Овен, кој ќе трае до 6.1. 2021 година носи време на акција и брзина. Знаците на кои најмногу ќе влијаат промените се Овен, Рак, Вага и Јарец.

Меркур е во ретроградна фаза до 12 јули во Рак и од 14 октомври до 3 ноември во Вага. За време на овие периоди, сметајте на тешкотиите во комуникацијата. Овие се исто така многу важни денови за набудување на она што се случува во вашиот живот. Сè што е скриено под тепих може да излезе на виделина. И да се вратиме на некои искуства од минатото, на нешто што мислевте дека го оставивте ќе ви даде корисни информации за тоа дали има нешто друго корисно и паметно за вас.

Важно е да се спомене долгорочниот транзит на Марс со знакот Овен, кој ќе трае до 6 јануари 2021 година. Тоа е време на одлучност, акција, брзина и иницијатива.

Овен

Љубов:

Како ќе се развие вашата љубовна приказна, најмногу ќе зависи од тоа во каква ситуација сте. Ако сте во лош брак или врска што не ве задоволува, лесно е можно кризата да се продлабочи и да ве охрабри да донесете одлуки во втората половина на годината што ќе бидат клучни за вашата иднина.

Нестабилните и нездрави врски ќе биде тешко да се преживеат оваа година, но тоа ќе биде само вашиот билет за подобар живот, затоа не тагувајте премногу долго ако оставите зад себе врска што ве потрошила енергично затоа што ве очекува нешто подобро. Во здрави односи, ќе биде важно да се најде рамнотежа помеѓу приватниот и деловниот живот.

Одвојте време за семејството и најблиските.

Ќе има можност за флерт, особено во текот на летото, а есента ќе биде многу бурна, страсна бидејќи ќе бидете расположение за освојување. Ако сте сами, внимавајте да не прифатите некој во вашиот живот кој не ве заслужува.

Бик

Љубов:

Пред вас е период на обновување на вашиот љубовен живот и вашите врски. Уран е во вашиот знак и со него поместувате граници, доживувате нови искуства. Сè е невообичаено, мало и неочекувано, па може да има ненадејни разделби, но и спојувања. Јупитер во Јарец ветува повеќе среќни можности. Слободните би можеле да најдат среќа во друг град или со личност која патува многу или е странец.

Ќе има поголем оптимизам за оние кои се во брак и се во врска. Ќе можете појасно да ги видите предностите на вашата врска, а недостатоците нема да бидат толку изразени. За некои, периодот може да донесе друг брак, односно запознавање и врска со личност што може да заврши во сериозна врска или брак. Но, Уран во вашиот знак бара слобода и ослободување, па некои разделби ќе бидат неизбежни, без разлика дали станува збор за љубов, пријателство или семејство.

Одлуката ќе ја донесете нагло, а токму оваа разделба може да оживее нови можности за остварување на љубовно задоволство. Ако барате флерт, возбуда, започнете да барате такво искуство во јули.

Работа и пари:

Околностите во деловниот живот ќе се подобрат и ќе ги искористите подобро можностите што ќе ви се најдат на патот. Без разлика дали барате промена, подобра работа или размислувате да заминете во странство – ова е вашата година.

Постојат добри аспекти за учење, образование, професионален развој. Инвестирање во знаење или преквалификација може да ви отвори нови врати во иднина. Важно е да не стоите мирно и да не чекате нешто да се промени самостојно. Започнете работи, одете во потрага по подобар статус, подобра работа, поголем приход.

Ако завршите работа што ве задоволува, можете да напредувате или да добиете заслуги или признание за добро завршена работа. За разлика од годината што завршува, претстојната може да донесе поповолни финансиски можности. Beе биде во многу поперспективна и постабилна материјална состојба.

Близнаци

Љубов:

Вашиот љубовниот живот може да помине низ фаза на трансформација. Она што беше досега може да се промени. Како да сте дошле до точка каде што нема враќање и ќе сфатите дека е потребно да донесете одлука.

Парите и односот со вашиот партнер ќе бидат многу испреплетени, на начин на кој ќе мора да постигнете договор таму. Ова е исто така период во кој можете да ја прекинете врската или да стапите во тајна врска. Слободните луѓе почесто од вообичаеното ќе ги „летаат“ зафатени додворувачи, а вие би можеле да паднете на шармот на таквата личност од летото Ви претстои многу интензивен љубовен период и ако сте свесни за недостатоците на вашата врска, време е да ја прифатите работата и да работите заедно за да го вратите вашиот брак или врска.

Ако не успеете во тоа, лесно е можно да се појави трето лице кое дополнително ќе ги разниша темелите на вашата врска. Затоа е многу важно да разберете што и кога сакате и да ја вложите својата енергија во она што го перцепирате како вредност. Бегството од реалноста нема да ве однесе далеку. Август ветува многу уживање и страст. Ве чека жешко, можеби незаборавно лето.

Работа и пари:

Парите и имотот ќе бидат некои од поважните теми. Но, не станува збор само за парите што ги заработувате, туку и за туѓите ресурси, односно наследството, имотот, парите на партнерите и членовите на семејството.

Многумина би можеле да успеат во ова, особено ако, во договор со членовите на семејството, се вклучат во некои поголеми финансиски трансакции или продажба.

Рак

Љубов:

Судејќи според планетарните влијанија, претстои период на одлука. Каква одлука е во среда, најмногу зависи од ситуацијата во која се наоѓате во моментот. Лошите односи нема да преживеат.

Оставате сè што ве оптеретува или задушува. Вистина е дека ќе предизвикам некои околности да предизвикаат притисок, но ќе биде неизбежно конечно да ставите крај на некои врски што одамна ја изгубиле вредноста за вас и немаат перспектива во иднина.

Многу е важно да се заштитите од луѓето кои ве исцрпуваат и ви ја крадат енергијата. Преминете со минатото, и секој чекор назад ќе ви покаже дека не останува ништо за вас.

Можеби само нов познаник ќе ви овозможи да ја напуштите врската што ви е товар, или нова работа или подобар квалитет на живот ќе ве оддалечи од местата што ве исполнуваат со тага и грижа. Време е да се пуштиме и да ги напуштиме старите навики, стравови и несигурности. Време е да се разбудите и да сфатите дека за вас доаѓа подобро утре, само треба да си го дозволите тоа.

Летото, претежно август, буди страсти и привлечност кон личноста која ќе ве освои со својата самодоверба.

Работа и пари:

Понекогаш ќе ви биде тешко да балансирате помеѓу барањата на приватниот и деловниот живот. Ќе имате повеќе одговорности и некои нови работни места кои нема да ви остават многу слободно време.

Сфатете го тоа како конечно решение за некои проблеми од минатото и патот кон нова и поперспективна иднина. Научете да поставувате приоритети и да се држите настрана од луѓето што ви трошат време и енергија за она што ви е важно.

Во вашиот живот исто така ќе влезат луѓе кои ќе ве охрабрат да започнете некои деловни активности или иницијативи што ги одложувате долго време.

Лав

Љубов:

Пред вас е турбулентен период, време на нови можности и големи чекори напред. Интересно е и колку ќе биде испреплетен вашиот приватен и деловен живот.Лесно е можно да започнете бизнис со партнер или да внесете некои нови инвестиции од приватна или деловна природа. Е има и периоди на нестабилност во кои ќе се прашувате дали сте направиле добар избор, дали одите во вистинската насока?

Ќе мора да се препуштите и да одите од ден на ден и да одлучувате според околностите што ќе ви се отворат на патот.

Ако сте сами, можно е да ви се допаѓа личноста со која работите или да стапите во врска со личност која е многу посветена на работата и кариерата, така што нема да му остане многу време за приватен живот. Сепак, времето што ќе го поминете заедно ќе биде многу возбудливо, дури и романтично.

Врските без доверба и стабилност нема да го издржат тестот на реалноста.

Ве очекува многу убаво лето, а особено возбудливи ќе бидат јули и август, кои ќе ги разбудат страстите. За inубувањето дури може да доведе до брак на сосема неочекуван начин, скоро преку ноќ.

Работа и пари:

Обидете се да најдете поздрава рамнотежа помеѓу работата и одморот. Имено, пред вас е времето на нови деловни проекти и обврски што ќе растат. Затоа, ќе биде важно да бидете добро организирани и да ги поставувате приоритетите.

Може да има некои промени во работата што ја работите во моментов, претежно во описот на работното место или во структурата на персоналот на компанијата во која сте вработени. Некои од вас ќе бидат охрабрени и ќе тргнат по патот на приватното претприемништво.

Инвестирањето во недвижен имот е многу актуелно, а ваквите зделки може да ви донесат значителен финансиски профит во иднина. Ако склучувате деловни партнерства, осигурете го тој бизнис легално.

Девица

Љубов:

Влегувате во ерата на повторното раѓање, кога се зголемуваат можностите за постигнување подобар и посреќен љубовен живот. Заштитени сте од Јупитер што ќе го збогати вашиот социјален живот.

Може да излезете повеќе, да уживате, да запознавате нови луѓе, а вечерните забави и прослави ќе бидат важни места за интересни состаноци. Можете да започнете нова врска, да се заљубите, но и да се реализирате како родител.

Лесно е можно да ве привлече личност која е помлада од вас и која ќе ве разбуди. Е имате впечаток дека сте родени повторно, дека уживате како што немате долго време.

Не е исклучено некој од минатото да се врати во вашиот живот, односно да ја обновите врската од вашата младост или со лицето со кое сте ги прекинале сите контакти пред неколку години.

И покрај повремените неуспеси и незадоволства, ова е важна, па дури и среќна година за loveубовта кон вас. Сè зависи од тоа колку сте подготвени да се впуштите во непознатото.

Работа и пари:

Бизнисите се подобрат деловните можности, како и финансиската состојба. Се отвораат нови можности за решавање и стабилизирање на постоењето. Е имате среќа, затоа повеќе обрнете внимание на наградните игри.

Исто така, ќе имате поголема самодоверба и доверба во себе. Доаѓаат награди за минатото работење. Интересно е што вашата работа нема да ве вознемирува толку многу, односно ќе ви остави доволно време за она што ќе ви биде најважно – а тоа е љубов и добро време.

Парите ќе влезат во вашиот живот многу полесно. Доаѓаат нови деловни одговорности кои ќе бараат поголема посветеност на работата, а вложениот труд ќе ви се исплати во наредните години.

Вага

Љубов:

Ова може да биде еден од оние периоди во животот каде што ги пресметувате сметките, каде одлучувате што и каде понатаму. Веројатно веќе сте забележале дека некои луѓе го напуштија вашиот живот и дека приватниот живот многу се смени.

Ако сте во долга врска или брак, може да има поголеми проблеми или кризи што ќе ја нарушат довербата. Можеби дури и сте се согласиле на помалку од заслуженото или сте биле во врска со личност која не може да ви го даде потребното.

Сега ве чекаат 6 месеци многу интензивни и бурни љубовни искуства, кои не само што ќе дадат нови сознанија, туку можеби и нова љубовна приказна што ќе ве оддалечи од минатото и постојано ќе се враќа назад. Можеби таа нова личност нема да влезе во вашиот живот да остане таму, туку само за да ви помогне да се оддалечите од врската каде што љубовта и интимноста ги нема. Ако сте сами, одвојте време за истражување, сè додека не ја пронајдете личноста што можете да ја кажете – тоа е вистинската.

Работа и пари:

Обидете се да истраете бидејќи по оваа година сè ќе започне да се подобрува.

Сатурн и Плутон во Јарец веќе подолго време ја тестираат вашата издржливост. Веројатно имаше некои проблеми на работа и во семејниот живот и сега е време да се повлече линијата, да заземе став и да се донесе конечната одлука.

Ќе сфатите дека можеби околностите на работа стануваат сè потешки за издржување, па или ќе се обидете да направите нешто приватно или да се фрлите во потрага по нова работа. Колку повеќе одминува годината, толку повеќе ќе бидете свесни дека завршувате еден деловен циклус и дека е време за нешто сосема ново.

Шкорпија

Љубов:

Според сите астролошки параметри, периодот треба да биде успешен и продуктивен за вас во сите области од животот. Преку љубовниот живот добивате поголемо задоволство, но и нови можности.

Исто така е можно да се најдете во сериозно искушение, односно да ве привлече личност која е сосема поинаква од вашиот идеален тип на партнер, и тоа ќе биде многу интригирачко и возбудливо за вас.

Прашањето е колку ќе успеете да ја одржите верноста, но ако навистина го сакате вашиот партнер, сигурно е дека ќе донесете добра одлука. Сега можете да ги зајакнете односите со луѓето за кои се грижите и да внесете нова содржина во вашата врска или брак, можеби дури и да започнете живот заедно со некој близок.

Работа и пари:

Пред вас е многу плоден период.Работите многу, но напорот што го вложувате во бизнисот ќе ви се исплати повеќекратно. Областа на работни места со скратено работно време, патувања, како и работа и соработка со медиуми и образовни институции е доста нагласена.

Имате многу што да им понудите на другите, затоа работите на лична промоција, ширете и разменувате свои идеи, пишувате, студирате, присуствувате на предавања и едукации што можат да го збогатат вашето знаење. Одличен крај на годината.

Ќе сфатите колку вреди вашата работа и колку корисно знаење сте стекнале во изминатите две години.

Стрелец

Љубов:

Време е да го примените наученото. Можеби ставивте крај на една врска и започнавте нова, а можеби и сфативте што добивате во постојната врска и колку ви е важна. Што и да е, влегувате во ренесанса. Како да не дозволувате ништо повеќе да ве вади од чекор.

Ќе се разбуди и вашиот авантуристички дух, со кој незапирливо ќе го освоите и уживате во богата љубов и социјален живот од почетокот на јули до крајот на годината. Ќе има уште неколку размислувања за враќање назад. Ќе погледнете наназад кон вашето минато, но ќе станете сè повеќе свесни дека таму не останува ништо што би ве хранело и задоволи емоционално.

Август може да биде еден од најемотивно возбудливите месеци во годината. Е се чувствувате заљубени, ќе бидете полни со сила и свесни за сопствената привлечност. Последниот месец од годината ќе ве збогати со среќа и едно големо исполнување што долго време го посакувате.

Работа и пари:

Ви претстои период на големи деловни и финансиски достигнувања. Колку од сите овие можности што ги искористувате, зависи од вас. Вашата финансиска структура се менува бидејќи може да има повеќе инвестиции во домот или во бизнисот, но не плашете се за иднината.

Можноста за поголема и подобра заработка ќе биде поголема отколку што можете да замислите, особено ако верувате во себе и своите способности. Можеби чекате и промоција или бонус за добро завршен деловен проект.

Вашето знаење и вашите способности сега се ценети, но не чекајте потврда, борете се за она што мислите дека ви припаѓа и заслужувате.

Јарец

Љубов:

Јупитер, Сатурн и Плутон во вашиот знак ве креваат на нозе и длабоко менуваат многу околности во вашиот живот, дури и љубовните. Нема повеќе лоши компромиси, и ако се откажете од себе во врска и го занемарите она што ви е важно, ќе се појави фрустрација.Некои луѓе веќе ги нема од вашиот живот, некои можеби ги нема, но нивното заминување ќе создаде простор да создадат нешто ново. И Јупитер ќе ви помогне во тоа. Значи, ако сте осамени или сонувате врска и личност која ќе ве разбуди, тогаш прво активирајте се и одете на „лов“.

Работа и пари:

Сметајте на фактот дека ќе мора да работите напорно и дека без напор и посветеност нема да можете да го постигнете она што сте го зацртале. Амбициите ќе растат, ќе сакате повеќе од она што го имате моментално, а некои луѓе можеби ја препознаваат во вас личноста што им е потребна во нивниот тим. Значи, ако не сте задоволни од работата, побарајте нова. Ако размислувате да започнете сопствен бизнис, направете го тој чекор.

Водолија

Љубов:

Групирање на три планети, Јупитер, Сатурн и Плутон „зад твојот грб“, во знакот на Јарец на некој начин ќе подготви терен за она што ќе влезе во твојот живот само во 2021 година.

Затоа, искористете го периодот за да направите ретроспектива на вашиот љубовен живот, да ги реализирате вашите стравови и несигурности што ве спречуваат да живеете поцелосен љубовен живот.

Ова е време кога би можеле да донесете нешто до крај, односно јасно да разберете што сакате и што не сакате на вашиот приватен простор. Некои тајни, како и сè што е потиснато и скриено, ќе излезат на површина, па ако се впуштите во тајна или забранета врска нема да можете да ја криете долго.

Повремено ќе бидете збунети од околностите во вашиот љубовен живот.

Само кога ќе одлучите или изберете нешто, ќе се случи нешто што ќе ве натера да се запрашате дали е навистина тоа што го сакате. Исто така, очигледно е дека ќе жртвувате многу за другите или ќе им помогнете на некои луѓе, но не заборавајте за себе и за вашите потреби.

Работа и пари:

Имате зголемена потреба да избегате од барање работа, премногу одговорност и да направите нешто помирно, работа што ќе ви остави повеќе време за приватен живот.

Ова исто така може да биде време да се преселите во друга земја, ако имате такви планови, како и да работите работи што им помагаат на други луѓе на некој начин. Ќе се појават нови идеи за тоа каде се гледате во блиска иднина, а Јупитер во 12-та куќа изгледа дека ве штити од проблеми и ви го покажува патот.

Слушајте ја вашата интуиција и не правете го она што ви го велат другите, туку она што мислите дека е добро за вас.

Риба

Љубов:

Ќе има многу помалку несигурност и двосмисленост. Планетите ќе го збогатат вашиот социјален живот, но и ќе ве променат. Луѓето кои не се добри со вас, како и врските кои биле лоши, едноставно ќе исчезнат од вашиот живот.

Она што долго го чекавте сега може да се оствари. Вашите соништа стануваат реалност. Ќе имате многу додворувачи, а новата љубов би можела да започне како пријателство.

Можеби ве интересира личност која е успешна во својата деловна активност или некој што е значително помлад или постар од вас. Ако сте во врска или брак, периодот ви овозможува да надоместите некои пропусти и да ја зајакнете врската.

Исполнување на некои заеднички планови за градење на вашата заедничка иднина исто така ќе помогне.

Работа и пари:

Деловните околности ќе се подобрат, вашите деловни изгледи ќе се прошират.

Со помош на пријатели и луѓе кои веруваат во вас и вашите способности, ќе напредувате повеќе отколку што можете да замислите. Сега ништо не ти застанува на патот, па дури ни твојот страв.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close