Новости

Хари Мата Хари откри шокантни детали за своето минато: Да не ме украдеше татко ми од родилиштето, немаше да бидам жив!

Пејачот ретко зборува за приватниот живот...

Хари Варешановиќ важи за еден од најпознатите пејачи на Балканот, кој е познат како Хари Мата Хари.

Имено тој важи за оние јавни личности кои ретко го откриваат својот приватен живот, но пред неговиот 60-ти роденден, тој ја отвори душата пред медиумите и раскажа некои детали за своето минато кои досега не ги открил.

 

Хари е роден на 16 јануари 1961 година, како второ дете на мајката Злата и таткото Реуфик.

Тој сега откри еден детал кој до сега никој не го знаеше. Имено пејачот рече дека од самото негово раѓање животот му бил полн со возбуди.

Хари откри дека неговиот татко го украл од болницата кога се родил.

„Таа година била исклучително студена зима во Сараево. Новородените деца масовно почнале да умираат затоа што немало греење во болницата. Татко ми и донел на мајка ми портокали, и тој буквално ме ставил во торба и ме изнесе од болницата од страв дека ќе умрам од студот. Стигнав на топло на таков интересен начин “, рече Хари.

Пејачот е познат по тоа што не сака многу да зборува за неговиот приватен живот, но откри дека зад себе има два брака и три деца:

„Не сакам да зборувам за мојот приватен живот. Зад себе имам два брака и три деца: Дамир, Мак и Надја. Ќерка ми ми даде и две внучиња – Ишака и Кан. Тоа е нашиот состав. Сега, на оваа возраст, внуците разбудија сè во мене. Јас немав време за моите деца … Бев на турнеи, патувања, бркав работни места и кариери – а потоа доаѓаат внуците кога сте сериозни. Тогаш имате време само за нив и ја откривате љубовта. Среќен сум што моите деца не се занимаваат со музика. „Синовите се информатичари, а Надја е лекар“, рече Хари.

Хари има вонбрачниот син Мак Версановиќ го доби со љубовницата Маја

 

Хари долги години беше во брак со сопругата Аида со која се ожени во средината на 80-тите години на минатиот век, со кого го има синот Дамир и ќерката Надја, но освен нив Хари има и вонбрачен син Мак Версановиќ.

Хари синот Мак го доби на почетокот на 90-тите години на минатиот век со љубовницата Маја, а пејачот откри за медиумите, дека за вонбрачниот син дознал многу подоцна.

Маја пак тврди дека тој знаел за синот уште на самиот почеток.

– Од првиот ден откако дознав дека сум бремена, Хари дозна дури и пред моите родители.

Бев кај докторот и потоа заедно со сестра ми отидов кај Хари да го запознаам со новонастанатата ситуација.

Хари од првиот ден знаеше за своето дете, од првиот ден е со мене во контакт. Беше застрелан за време на војната, не посетуваше дури и во Белгија каде живееме по војната во 2001.

Од бременоста до породувањето па до ден денешен тој учествува во одгледувањето на синот, искрена била Маја.

– Мак денеска живее во Германија, а кога доаѓа во Сараево секогаш го посетува и таткото, својата баба и останатите.

Нашето дете има најнормален третман, а еден од фактите е дека никогаш не сме се венчале, но тоа беше наш договор.

Нашиот син се ожени пред две години, а Хари беше домаќин на таа свадба, односно на свадбениот ручек, истакна Маја.

Во продолжение погледнете неколку фотографии од Хари Мата Хари на почетокот на својата кариера. Поновите генерации сигурно не би го препознале…

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close