Кафе муабет

Харис не се откажува од Рада: Спремен е на се за да ја врати- постојано ја бара, Милан љубоморен поради пораките кои и ги праќа

Сака да ја врати покрај себе...

Вeќе извесно време се пишува за раскинувањето на врската на Рада Манојловиќ и Харис.

фото инстаграм/Харис Берковиќ

Имено пејачката раскина со девет години помладиот пејач после и се врати во прегратките на поранешното момче, Милан Станковиќ.

фото инстаграм/Харис Берковиќ

Милан Станковиќ по една деценија повторно е главна тема на јавноста, а сега тие ја доживеаја и првата криза по помирувањето.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Поранешното момче на Рада упорно се обидува да се врати во нејзиниот живот, за да ги среди односите и да ја врати старата љубов.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Сепак, неговите пораки кои пристигнуваат секој ден најмногу му пречат на Милан кој се чувствува како Рада да незнае како да стави точка на претходната врска.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

-Милан е изнервиран од тоа кукање, што има да ја вознемирува. „Што сака повеќе тој Харис? Не сакам да бидам во врска со тебе и со него, треба да пресечеш и да завршиш со таа приказна“, и рекол Милан, а таа сака се на убав начин да среди, за да не повреди некого – вели извор за српски Курир.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

За помирувањето на Рада и Милан најсреќен бил таткото на пејачката, кој ја поздравил веста дека неговата наследничка се вратила кај Милан, а кога неодамна се појавила во нејзиното родно село Четереже, ја искористил приликата да седне со ќерката и да разговара сериозно со неа и ја предупредил да не ја прави истата грешка мислејќи на претходниот пат кога раскинала со Милан.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

-Рада многу го израдувала својот татко кога му кажала дека се смирила со Милан, кој сега е сосема друг човек, се свртел кон верата и Бога и многу често посетува манастири каде што престојува неколку дена. Не му пречи ни да го прави тоа, туку го поддржува во сето тоа бидејќи забележува колку му се допаѓа. Рада неодамна го посети Четереж, но без Милан, бидејќи тој тогаш бил пет дена во манастир. Таткото на Радмила Манојловиќ, Раде го искористил тоа за да разговара со својата ќерка – изјавил близок извор на пејачката и додал дека многу се плашел неговата ќерка да не остане сама, па ја притиснал што побрзо да се омажи за Милан.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

-Таткото на Радмила Манојловиќ и рекол дека нема потреба да се одолговлекува со врската. Нагласи дека може да остане сама и немажена ако остане без Милан, се чувствува како да е фрлена клетва врз неговата ќерка бидејќи нема начин да се омажи. Не може да се помири со фактот дека сите претходни врски на Рада се долги, но дека ќе раскинат токму кога ќе се појави прашањето за бракот – изјавил изворот и навел дека таткото на Радмила Манојловиќ е нетрпелив да разговара и со Милан.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

– Раде ќе разговара со Милан во првата прилика кога ќе го посети, а верувам и дека ќе му каже да не чека премногу долго на одлуките на Рада, туку да почне да ја планира венчавката – заклучил извор близок на пејачката.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм
ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм
ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм
ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм
ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close