Кафе муабет

Хана Хулиќ го остави Грашо: Ова се првите фотографии- еве каде замина!

Тој се грижи за ќерката...

Сопругата на музичарот Петар Грашо се породи на 17 јули и на свет го донесе преслатко девојче Алба, а сега два месеци по породувањето, Хана Хуљиќ може да се пофали со совршена линија.

фото принтскрин/Инстаграм

Имено, Хана за прв пат во јавноста откако ја доби најубавата женска улога, пред неколку дена присуствуваше на церемонијата на доделување на европските награди за филмска музика „Camille Awards“, која се одржа во Сплит.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Пејачката на настанот дојде со членовите на семејството – мајката Вјекослава, таткото Тончи и братот Иван, а бидејќи Хуљиќ ретко се појавува во јавноста, многумина беа изненадени.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Целото внимание, може да се каже дека го украде сопругата на Петар Грашо, која блесна во портокалова модна комбинација, а изгледот на Хана Хуљиќ остави многумина без здив бидејќи линијата ја доведе до совршенство.

фото принтскрин

Фустанот кој го избра одлично и прилегаше, а сите погледи беа вперени во убавата сплиќанка, додека нејзините препознатливи локни и многу дискретната шминка ја истакнаа нејзината природна убавина.

фото инстаграм/Шоубизз

Ништо помалку елегантна не беше ниту мајката на Хана, која важи за жена со одличен вкус за мода, а за оваа прилика облече тесен црн фустан, кој го искомбинира со плик чанта и бисерен накит, додека машкиот дел од семејството беше совршено усогласен со дамите. Тончи и Иван носеа елегантни одела во потемни нијанси.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

За потсетување, Тончи Хуљиќ неодамна проговори за својата внука.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Хуљиќ искрено зборуваше за своето детство, образование и музички пат што го доведоа до статус на хрватски музички хитмејкер, но најинтересен дел од интервјуто беше оној во кој прозборе за својата внука Алба.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Тој истакна дека како некој кој пред извесно време за прв пат ја добил улогата на дедо се труди да има што повеќе слободно време за да може да биде со малото девојче.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

-Како дедо гледам секој слободен момент да имам време да одам таму за да видам како е се по разгалена и слатка а има само неколку месеци, рече Тончи.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Покрај тоа дека сака да го поминува времето со својата внука, Тончи откри и дека решил повеќе да не настапува во живо, односно некое време да не одржува концерти. Отсега ќе издава само студиски албуми и нови песни, но на кратко ќе се откаже од концерти.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close