Кафе муабет

Фризер, маникир и медитација: Маја Беровиќ плаќа цело богатство за породување во луксузна клиника- чекајте да видите колку се плаќа од ден!

Пејачката со нетрпение го чека своето прво дете...

Популарната пејачка Маја Беровиќ наскоро ќе влезе во деветтиот месец од бременоста, а како и секоја идна мајка одамна има направено планови за породување, меѓу кои и каде ќе го роди своето прво дете.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Познато е дека пејачката живее на релација Белград-Грац, а според медиумите досега не правела прегледи во Србија, туку во овој австриски град.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Токму поради тоа, таа нема да се породи како нејзините познати колешки во приватните клиники во Белград, туку сака да ја породи лекар кој се грижи за нејзината бременост во Грац.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Извор близок до пејачката откри во познатата приватна клиника ќе се породи Беровиќ, како и дека таму ќе ја има сета можна удобност за време на престојот. Се разбира, за големи пари.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Беровиќ ќе плати дури 7.000 евра за породувањето, без разлика дали тоа е по природен пат или царски рез а секој ден над планираниот ќе чини 510 евра.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Маја во оваа болница ќе може да биде целосно смирена, но и да ужива во луксуз како да е на бања. Таа ја избра оваа клиника, затоа што постои можност во болничката соба да дојдат фризери, маникир и педикир, а има и посебен простор за медитација, открва исворот за 24 седум.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Изворот истакнува дека пејачката е целосно посветена на бременоста, и дека ништо друго не ја интересира. Тој додава дека повремено работи но дека поголемиот дел од времето го посветува на „фантазијата и плановите околу бебето“.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

За потсетување, Маја и нејзиниот сопруг Ален се запознаа уште кога таа беше малолетна.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Тој доаѓаше на секој мој настап во Босна и се завршуваше со погледи бидејќи имав само 17 години. Бев малолетна и лудо заљубена во човек кој доаѓа на моите настапи – изјави Маја, која е родена 1987 година во Илијач кај Сараево, а израснала во селото Малешичи, како и во Братунац.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Почнаа да се забавуваат, и многу наскоро започнаа да живеат под ист покрив.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– По некое време сфативме дека не можеме да оставиме се така и дека премногу се грижиме за нашата врска и дека премногу се грижиме оваа врска да остане на платонска љубов. Многу брзо ја донесовме одлуката да живееме заедно, што беше тешко да и се каже на мајка ми, која е самохрана мајка и за која разделбата на женско дете толку рано беше болна. Сепак, тоа не ми застана на патот на мојата среќа. Ален ми помогна финансиски и морално да го издадам мојот прв албум. Сега, неколку години подоцна, јас сум некој што може да инвестира во мојата кариера – рече Беровиќ.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Маја и Ален се венчаа во 2016 година во православна црква во Грција. Во тоа време, Беровиќ не беше особено популарна, особено во Србија, но неколку години подоцна таа доживеа популарност со нов музички правец што и донесе полни клубови и арени низ целиот регион.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Мојата венчавка не беше баш како што велат „тајна“. Го избрав Родос затоа што ми е еден од најубавите острови во Грција и затоа што имаа православна црква. Имавме желба да се венчаме во Православната црква – изјави пејачката по венчавката.

Цело време се бореше за успех но постојано беше со Ален.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Тој е мојата најголема поддршка и тој е продуцент на сето ова. Фокусирани сме едни на други и заедно дизајнираме се. А, кога станува збор за визуелниот идентитет, морам да признаам дека тој е мојот најголем критичар – рече Маја во една прилика.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close