Кафе муабет

ФОТО: Луна Џогани покажа кој ја чува малата Миа!

Луна сега сподели многу интересна фотографија на Инстаграм каде што може да се види Миа како спие безгрижно а ја чува нејзиното куче Лоли...

Луна Џогани на 15 јуни се оствари во улогата на мајка и не може да ја сокрие радоста поради породувањето, па со своите обожаватели често споделува фотографии од малата Миа од нивната семејна куќа.

foto instagram
foto instagram
foto instagram
foto instagram

Пред породувањето често пати објавуваше фотографии со нејзиното кученце Лоли кои и беше главен партнер за прошетка.

Луна сега сподели многу интересна фотографија на Инстаграм каде што може да се види Миа како спие безгрижно а ја чува нејзиното куче Лоли.

foto instagram
foto instagram

„Лоли е куче чувар“, напиша Луна во описот.

Инаку Лоли можеше да се забележи и на видеото кое го објави парот по доаѓањето во домот со својата наследничка.

фото принтскрин
фото принтскрин

Кученцето беше пресреќно што ги гледа и цело време кружеше околу малата Миа.

фото инстаграм
foto instagram
foto instagram
foto instagram
foto instagram

Парот снима реално шоу!

Наводно новопечените родители решиле да го снимаат семејството за нивниот канал на „Јутјуб“, кој има 104.000 претплатници…

Според она што го објавија српските медиуми, парот сега реши да прави реално шоу со нивната новородена ќерка Миа.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Луна и Марко од каналот Јутјуб, каде обожавателите го следат нивниот приватен живот, заработуваат околу 70.000 евра годишно. Тие уште пред два месеци се договорија да ја снимат својата ќерка и веруваат дека тоа ќе биде вистински хит и дополнително ќе го зголемат нивниот рејтинг. Фановите на тој начин ќе можат да видат како Луна се снаоѓа како мајка, но и дали Марко е вешт во менување на пелени – истакна извор близок на парот.

фото инстаграм
фото инстаграм

Двојката, која стапи во брак неколку дена пред ородувањето на Луна, верува дека нивното ново реално шоу ќе стане хит.

– Одлучија да снимаат сè! Ќе има емотивни моменти, но и смешни, бидејќи тие само што станаа родители и сигурно ќе им треба малку време да се навикнат. Во некои кадри ќе се најдат и дедо Гаги, баба Анабела, тетка Нина и други членови на големото семејство Џогани, но и Милјковиќ – вели изворот и додава дека мотивот на новопечените родители не е само пари:

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Покрај тоа што ќе заработи пари, семејството на овој начин ќе сними скапоцени моменти со Миа и ќе има вредни спомени.

foto instagram
фото инстаграм

Луна потврдува дека и нејзината наследничка ќе биде пред камерата.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Скитер тубе
фото инстаграм
фото инстаграм

– Ќе ја снимиме Миа за YouTube. Ние сме јавни личности и нема зошто да го криеме тоа. Некогаш некој ќе ја слика или ќе ја сними, па зошто да не го направиметоа?! Скоро сите големи sвезди снимаат видеа со своите деца и објавуваат фотографии со нив. За Марко и за мене е во ред – вели Луна, а на прашањето што мисли за славните кои сè уште ги држат своите деца подалеку од медиумите, таа одговара:

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Ги почитувам оние што мислат дека ги штитат децата на тој начин, така штоне објавуваат фотографии или ги замаглуваат лицата. Ова е наш живот и наша одлука!

Foto Intagram/Luna Djo
Foto Intagram/Luna Djo
фото инстаграм
фото инстаграм

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close