Кафе муабет

ФОТОГРАФИЈА СТАРА ДЕЦЕНИИ: Снежана во прегратки со ќерката – еве како таа изгледа денес!

Очигледно е дека Анита ја наследи убавината од нејзината мајка...

Иако приватниот живот на Снежана Савиќ отсекогаш бил мистерија за јавноста сепак познато е дека актерката некогаш беше во брак со режисерот Драгослав Лазиќ. Од таа љубов, во 1980 година, се роди нивната ќерка Анита.

фото Фејсбук/Снежана Савиќ
фото Фејсбук/Снежана Савиќ

Анита Лазиќ дипломирала на Факултетот за политички науки, а сепак, како ќерка на познати родители, таа се испроба и во актерството. По неколку значајни улоги во сериите “Seljaci” и “Zvezdara”  ќерката на Снежана Савиќ денес успешно се занимава со новинарство.

фото Фејсбук/Снежана Савиќ

Анита денес е прекрасна остварена девојка, но малкумина знаат како изгледала кога била мала.

Фото Инстаграм/Анита Лазиќ
Фото Инстаграм/Анита Лазиќ
Фото Инстаграм/Анита Лазиќ

На социјалните мрежи беше објавена ретка заедничка фотографија од Снежана и Анита од периодот кога кариерата на Савиќ беше во зенитот.

Фото Архива
Фото Инстаграм/Анита Лазиќ

Очигледно е дека Анита ја наследи убавината од нејзината мајка.

Фото Инстаграм/Анита Лазиќ
Фото Инстаграм/Анита Лазиќ
Фото Инстаграм/Анита Лазиќ
Фото Инстаграм/Анита Лазиќ
Фото Инстаграм/Анита Лазиќ

За потсетување, таткото на Анита, Драгослав е во брак со 30-години помладата актерка, Драгана Туркаљ. Со неа, на 76-годишна возраст, тој доби близнаци, ќерката Искра и синот Лазар.

Драгослав и Драгана се венчаа во Корачица, во куќата на нивниот кум, славниот актер Велимир – Бата Живојиновиќ.

фото архива
Фото Фејсбук/Снежана Савиќ
Фото Фејсбук/Снежана Савиќ

Инаку и Снежна Савиќ, актерката која иако има 66 години се уште важи за една од најубавите жени на Балканот, неодамна откри дека е во врска со маж кој не се занимава со јавна професија и со кој е во нежна и стабилна врска.

Фото Фејсбук/Снежана Савиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close