Кафе муабет

ФОТОГРАФИЈА ОД 2015 СТАНА ХИТ: Еве како изгледаше Богдана додека не стана снаа на Цеца!

Бидејќи Богдана и Вељко ја донесоа одлуката ретко да се појавуваат во јавност, а г -ѓа Ражнатовиќ ретко ги користи своите социјални мрежи, малку се знае за Богдана по нејзиниот брак и породување...

Богдана Родиќ се најде во центарот на вниманието на јавноста во 2018 година кога медиумите објавија дека започнала љубовна врска со синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Изгледот на Богдана Ражнатовиќ се коментира каде и да се појави.

Бидејќи Богдана и Вељко ја донесоа одлуката ретко да се појавуваат во јавност, а г -ѓа Ражнатовиќ ретко ги користи своите социјални мрежи, малку се знае за Богдана по нејзиниот брак и породување.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Иако парот е во центарот на вниманието, всушност многу малку се знае за Богдана, која е посветена мајка на малиот Жељко и голема поддршка на нејзиниот сопруг Вељко.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Сепак, она што е познато е дека г -ѓа Ражнатовиќ е несудена кошаркарка.

Таа беше дел од јуниорската репрезентација на Србија, која освои бронзен медал на Европското првенство во Вуковар во 2013 година. Две години подоцна, таа ја освои титулата српски шампион во кошарка со екипата на Радивоје Корач, а потоа беше вицешампион во женската регионална лига и финалист на Купот, Милан Цига Васојевиќ, со Корач.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Ниту две многу сериозни повреди на коленото не ја спречија да постигне уште поголем успех, пред три години таа сепак донесе одлука да се пензионира.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Иако важи за убавица, Богдана еднаш направила мала естетска процедура – зголемување на усните.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Не би ја препознале на нејзиниот 18 -ти роденден.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close