Кафе муабет

Фотографии од тајната венчавка на Гоца Тржан: Пејачката блескаше во бело и напиша емотивна посвета!

Тржан успеа да го скрие времето и местото на венчавката од медиумите, на која присуствуваа петнаесет гости, блиски роднини и пријатели...

Пејачката Гоца Тржан и нејзиниот 14-годишен помлад избраник Радомир Раша Новаковиќ вчера се заколнаа на вечна љубов пред Бога.

фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан

Интимната церемонија се одржа во најтесниот круг на луѓе, а Гоца блесна во бело, додека Раша за оваа пригода избра потемен, свечен костум.

Тржан успеа да го скрие времето и местото на венчавката од медиумите, на која присуствуваа петнаесет гости, блиски роднини и пријатели.

фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан

После венчавката, Гоца објави прекрасни фотографии со нејзиниот сопруг, а посвети емотивна порака на својот избраник.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Животот во двајца не е само живот на две лица, ние сме комбинација од семејства, пријатели, познаници и деца. Сите тие не прават целосни. Затоа ви благодарам на сите за вашата љубов, поддршка и разбирање. Ве сакаме сите – напиша Гоца Тржан на Инстаграм, и сподели фотографии од венчавката.
Инаку Гоца Тржан пред извесно време доживеа големо разочарување кога и третиот обид да му роди дете на Радомир Новаковиќ заврши безуспешно…

фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан

Сепак, таа реши да води сериозен разговор со Раша и дефинитивно да продолжи понатаму.

– Ме мотивираат моите желби, мојот сопруг, моето дете, но многу е важно да ги поставам вистинските прашања. Дали си подготвен да бидеш со мене дури и ако немаме биолошко дете? Секако дека го прашав Радомир тоа. Тука се јавува проблемот во нашата врска. Јас сум постар од него 14 години и, ако не успеам да забременам сега, тешко дека ќе можам за неколку години. Во вакви ситуации, партнерот мора да биде целосно искрен и сè е во ред со тоа. Не станува збор за недостаток на љубов ако тој ме остави поради тоа, туку за искреност и желба да преживеам и да се размножувам – рече таа неодамна како гостин во емисијата „Специјален викенд премиера“.

фото инстаграм/ гоца тржан

Раша и таа ја негуваат својата љубов од ден на ден, тие одат рака под рака во нови борби, не губејќи надеж дека нивната најголема желба сепак ќе се оствари.

Инаку Гоца Тржан пред 13 години ја доби ќерката Лана од бракот со Иван Маринковиќ, учесникот во реалното шоу „Парови“.

фото инстаграм/ гоца тржан

Гоца не сака многу да зборува за поранешниот сопруг, а сега истакнала дека нејзината ќерка веќе долго време нема контакт со нејзиниот татко.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Лана не контактира со својот биолошки татко. Зошто тој е во реално шоу веќе три години. И од тоа реално шоу не излегува.

фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан

Таа не сака да има комуникација со него, раскажала Гоца, па изнела што посакува да биде поинаку кај нејзината наследничка.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Сакам да го смени пристапот кон себе. Каква врска има што е одлична? Има четири четворки, и тоа не зошто не знае, туку дека не пипнала ништо.

фото инстаграм/ гоца тржан

Сакам секој месец да прочита по две книги и да научи десет нови зборови, рекла таа, па се надоврза на нејзиниот сегашен сопруг Раша.

фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан

– Малку ќе ја стегнеме, сега постојано разговараме со неа. Нема чести излегувања, саат ипол и доста е, и го одземаме тоа што најмногу го сака и тоа е тоа, рекол Раша.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close