Кафе муабет

Филип Живојиновиќ ја остави Пријовиќ: Пејачката не може да си поверува што и се случи- бесна направила скандал на аеродром

Не ја земал од аеродром по пристигнувањето...

Откако го заврши заслужениот одмор, Александра Пријовиќ замина во странство каде имаше неколку настапи.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Но сега повторно во јавноста главна тема е бракот со Филип Живојиновиќ па наводно повторно има несогласувања меѓу нив.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Имено се било многу очигледно кога Александра Пријовиќ при нејзиното пристигнување од странство не ја пречекал сопругот па нејзината реакција не остана незабележана од медиумите.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Пријовиќ полуде кога сопругот Филип и испрати порака дека не може да ја земе на аеродром.

фото Стори.рс

Пејачката била толку бесна што го фрлила куферот, а додека го облекувала капутот во движење, ѝ помогнал нејзиниот шминкер Душан Лазиќ кој го влечел куферот.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Прија се надевала дека Филип ќе дојде да ја земе со нивниот син, а нејзиниот сопруг ја откачил, го испратил возачот.

фото Папарацо.рс

 

Но, и возачот задоцнил на аеродром, па пејачката се мрзнела петнаесетина минути додека не дошол.

фото Папарацо.рс

Иако, можеби е подобро што не дошол Филип затоа што ќе се расправаа пред сите, како што беше случајот неодамна кога се расправаа пред сите во трговски центар и предизвикаа низа коментари и сомнежи дека не се во добри односи.

фото Папарацо.рс

Инаку неодамна Александра Пријовиќ реши да си го послуша телото, па по цели шест месеци работа без престан, реши да одмори далеку од се и да заборави на работните обврски а слободното време го помина со своите најблиски.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

По шест месеци настапи речиси секоја вечер додека го промовираше успешниот албум што го издаде оваа година, пејачката сфати дека нејзиното тело почнало да ја изневерува.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Затоа, популарната пејачка одлучила дека е неопходно да се одмори, па одредила три недели да се повлече од јавната сцена исклучиво за полнење на батериите.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Одморот на Александра Пријовиќ дојде кога пејачката приметила дека заморот почна да влијае на нејзиното здравје.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Затоа, Пријовиќ деновите од одморот ги поминала дома, каде целосно се посветила на дружењето со сопругот Филип Живојиновиќ и нивниот тригодишен син Александар.

фото Стори.рс

Таа на својот Инстаграм профил, објави и фотографија со која покажа како го поминува времето со своите најблиски. Фотографијата потоа ја сподели Филип, а на неа може да се види како Александра го снима својот сопруг додека свири на клавир.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

– Какви песни ми направи едвај чекам да ги слушнете – напишала Александра.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close