Кафе муабет

Ураганките се огласија по веста дека групата се распаѓа: Вистина е заедно сме до септември- ја открија и вистинската причина за распадот

Им завршува договорот со продукцијата...

Во јавноста како бомба одекна веста дека групата „Ураган“ се распаѓа, а пред неколку дена од продуцентската куќа на која и припаѓаа и официјално е објавено дека на соработката и дојде крајот.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

-Имено, на членовите на групата Hurricane – Сања Вучиќ, Ивана Николиќ и Ксенија Кнежевиќ, договорот за деловна соработка истекува во септември оваа година, па затоа заеднички решивме да не го продолжуваме бидејќи не се вклопува во новите бизнис планови на нашиот тим, но исто така и на секоја од нив поединечно.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

Во знак на благодарност до фановите и публиката ќе одржи проштална турнеја.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

– Беше исклучително голема чест да се работи со Сања, Ивана и Ксенија, кои докажаа дека се професионалци, и го оправдаа статусот на ѕвезди кои во меѓувреме го стекнаа исклучиво благодарение на нивниот труд, посветеност и талент. Нагласуваме дека и тие ја оправдаа довербата што им ја даде нашата продукција. Затоа уште еднаш повторуваме дека одлуката за раскинување на соработката е донесена со заеднички договор.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

Од продукцијата додадоа дека напорно работеле во последните години, и дека на сите им е потребен одмор.

Фото Инстаграм/ hurricane_official
Фото Инстаграм/ hurricane_official

– Секако дека ќе одлучат за натамошниот развој на нивните кариери согласно нивните планови и очекувања, а ние искрено им посакуваме уште поголем успех од оној што го постигнавме со заедничка работа. Поради сето ова, решивме турнејата да ја придружиме со неколку нови песни кои ќе ја одбележат и заокружат работата и успехот на групата Hurricane .

Фото Инстаграм/ hurricane_official
Фото Инстаграм/ hurricane_official

Продукцискиот тим напомена и дека се формира нова постава на членовите на групата Ураган.

Фото Инстаграм/ hurricane_official
Фото Инстаграм/ hurricane_official
Фото Инстаграм/ hurricane_official

Решиле да продолжат соло кариера…

Според српските медиуми, оваа тројка се договорила да функционираат заедно до септември, a потоа секоја од нив ќе започне соло кариера.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

Од снимањето на хитот „Фаворито“ пред две години, Ксенија Кнежевиќ, Сања Вучиќ и Ивана Николиќ станаа омилени пејачки во регионот и јавноста го следеше секој нивни потег.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

Набрзо следеше Евровизија, на која ги освоија симпатиите на цела Европа, а секоја наредна песна стануваше хит. И покрај тоа што се уште се многу популарни, неодамна почнаа шпекулациите дека девојките повеќе не можат да соработуваат, и дека сакаат да ја продолжат својата музичка кариера, но соло.

View this post on Instagram

A post shared by HURRICANE (@hurricane_official)

Според извор близок до девојките, тие во мај се договориле да направат летна турнеја и закажале настапи кои ќе ги имаат во наредниот период, по што ќе се разделат. Тоа значи дека веќе во септември секоја од нив ќе тргне по својот пат.

View this post on Instagram

A post shared by HURRICANE (@hurricane_official)

Многумина ќе ги растажи оваа информација бидејќи, особено кај помладата публика, девојките се многу популарни. Сепак, има и такви кои сметаат дека е подобро да продолжат сами. Со месеци на социјалните мрежи се коментира дека меѓу пејачките владее нетрпеливост, и дека забележале дека Ивана е разделена од Ксенија и Сања.


Тие не сакаа да ги коментираат ваквите наводи, но сомнежите ги подгреа Николиќ, која неодамна го прослави роденденот без колешките. Новинарите се обиделе да стапат во контакт со девојките, но тие не одговориле.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close