Кафе муабет

Уна сите ја знаете, но погледнете во каква убавица порасна помалата ќерка на Здравко Чолиќ

Лара е вистинска убавица...

Пејачот Здравко Чолиќ и неговата сопруга Александра имаат две ќерки – Лара (15) и Уна (20), кои пораснаа во вистински убавици.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Постарата ќерка на Здравко, Уна е многу активна на социјалните мрежи и е добро позната на јавноста.

фото Инстаграм/Уна Чолиќ
фото Инстаграм/Уна Чолиќ
фото Инстаграм/Уна Чолиќ

Додека помладата Лара моментално е во средно училиште и засега не се експонира премногу, сепак и таа како и нејзината сестра Уна изгледа многу убаво и секогаш е скоцкана од глава до пети.

фото инстаграм/Лара Чолиќ
фото инстаграм/Лара Чолиќ
фото инстаграм/Лара Чолиќ

Двете негови ќерки привлекуваат внимание со својот атрактивен изглед, но и со исклучителниот вкус за мода.

фото инстаграм/Лара Чолиќ

На нив секогаш можете да видите парчиња по најнова мода, скапи и квалитетни.Се чини дека Лара е во добри односи и со ќерката на Јелена Карлеуша, Атина Тошиќ, која редовно ги коментира нејзините фотографии.

фото инстаграм/Лара Чолиќ

Тато Здравко не крие дека многу е приврзан за своите ќерки и дека знае да биде попустлив бидејќи е слаб на нив.

фото Инстаграм/Уна Чолиќ

Чолиќ вели дека сопругата секогаш го критикува бидејќи не е доволно присутен во воспитувањето и дека тоа го прифаќа како критика, но дека сепак се грижи. Откри и дека е многу понежен кон ќерките отколку сопругата, пренесуваат хрватските медиуми.

фото Инстаграм/Уна Чолиќ
фото Инстаграм/Уна Чолиќ

– Па, тие ме сакаат и ме слушаат, можам да кажам. Мама мораат, но јас сум секогаш малку сомнителен… секогаш сум малку попопустлив, тато е секогаш малку подарежлив, но секако, се грижам, како што се грижат сите татковци, сепак, секој има своја работа, така што поинаку можете да ги гледате работите кога децата ќе пораснат, понекогаш се чудиш како сето тоа се случува преку ноќ, па засега е тоа што е, ја прифаќам секоја критика, но загрижен сум, тоа е најважно – рече Чолиќ.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

– Тешко е да се бориш со медиумите, иако немам лоши искуства со медиумите, не сум во некој голем проблем, понекогаш знае да биде малку зајадливо па не можеш ништо да направиш, но кога се децата во прашање тогаш можеби малку реагираш и така натаму. Не се криви што татко им се занимава со јавна работа, па секогаш се „ќерки на Здравко Чолиќ…“ додека не напреднат уште малку, додека не пораснат. Така што таму мора да реагирате, а на останатото навикнав, нема ништо што може да ме исфрли од колосек- призна Чолиќ.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close