Кафе муабет

Убави вести од домот на Ѓоковиќ: Новата снаа на Ноле откри дали е бремена!

Водителката и Ѓорѓе планраат да купат кученце...

Неодамна во јавноста се дозна за емотивната врска на Ѓорѓе Ѓоковиќ и Сашка Веселинов која трае веќе  една година.

фото принтскрин/Ѓорѓе Ѓоковиќ

Како што шпекулираат домашните медиуми, двајцата живеат заедно веќе извесно време и ништо не може да им ја наруши љубовната идила.

фото принтскрин/Ѓорѓе Ѓоковиќ

Бидејќи целото семејство Ѓоковиќ ја запозна избраничката на Ѓорѓе, многумина се прашуваа дали наскоро ќе ја официјализираат врската. Но, и двајцата молчат за тоа, а по шпекулациите дека во нивниот дом ќе дојде уште еден член, Сашка реши да зборува за бременоста и да разјасни за што се работи.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Имено, Ѓорѓе и неговата нова девојка планираат да купат куче, па тоа ќе биде нов член на нивното семејство.

Атрактивната манекенка и водителка веќе има едно домашно милениче, папагал, а кучето ќе им биде верен пријател, со оглед на тоа што го посакуваат долго време.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

– Не сум бремена, планираме да купиме куче – заклучи Сашка.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Инаку пред извесно време парот беше наодмор во Марбела, а атрактивната водителката со своите следбеници на Инстаграм сподели слики на кои позира со своето момче, а друштво им правеше неговиот брат Марко.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Ѓорѓе и Сашка до сега ја држеа врската подалеку од очите на јавноста.

Братот на Новак и неговата девојка се запознале преку заеднички пријатели и живеат заедно веќе три месеци, во луксузна населба во Белград.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Сашка, која работи како водителка на спортска телевизија, ја запозна пошироката јавност во 2017 година кога беше избрана за прва придружничка на натпреварот за Мис Ју.

Таа е многу активна на Инстаграм, каде ја следат повеќе од 20.000 луѓе, а секојдневно објавува свои фотографии, а следбениците ја опсипуваат со бројни комплименти.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Инаку точно две години не се знаеше ништо за емотивниот живот на најмладиот од тројцата браќа Ѓоковиќ.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Откако стави точка на четиригодишната врска, се беше интересно, но никој не успеа да открие дали некоја нова убавица го освоила неговото срце.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Но сега јасно е како Сашка успеала да го освои најмладиот Ѓоковиќ. Судејќи по физичкиот изглед не е ни чудно што Ѓорѓе паднал на неа.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close