Градинка

Убави вести од домот на Ражнатовиќ: Честитки за Вељко и Богдана-баба Цеца пресреќна

Парот се сели од Тител...

Вељко и Богдана Ражнатовиќ вешто ја чуваат својата приватност подалеку од очите на јавноста.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Веднаш по свадбата, а особено по раѓањето на малиот Жељко, тие решија да го напуштат Белград и мирниот живот да го продолжат во родниот град на Богдана, Тител.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Иако направија вистински мал рај во Тител, на задоволство на сите членови на семејството, особено на Цеца, Вељко и Богдан, донесоа важна одлука, пишува Hello.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Имено, Вељко и Богдана решиле дека е време за нов почеток, па наводно ги спакувале куферите и се вратиле во семејната куќа во Љутиче Богдана.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

– Решиле дека е подобро нивното дете да оди во градинка во Белград и тоа да им биде база – наведува извор близок до семејството Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Цеца е среќна што сега ќе може постојано да биде со внукот, бидејќи тоа ја прави исклучително среќна.
Инаку, Вељко Ражнатовиќ неодамна изјави дека мирот го нашол надвор од Белград и дека планира да се занимава со земјоделство и сточарство.

Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Недалеку од Житораѓа се наоѓа селото Стара Божурна, каде Ражнатовиќ купил огромна парцела, на која е изградена зграда со повеќе од 5.000 квадратни метри. Според информации од мештаните, тој во овој бизнис вложил околу 50.000 евра.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

– Јас сум земјоделец. Господ ми даде се што сакав и би било апсурдно сега да се жалам на мојот начин на живот, а тоа е семејството, спортот, кој не отстапува од таа норма. Сите знаеме која е границата и како треба да живее еден спортист. Јас се придржувам до тоа, воено како што велат – изјави неодамна Вељко.
Вељко Ражантовиќ и неговата сопруга Богдана важат за хармоничен пар, кој речиси целосно се повлече од јавноста.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Освен што се фокусирани еден на друг, откако неодамна влегоа во брачните води, центарот на нивниот свет е нивниот син Жељко. Уживајќи во семејната идила и нивната љубов, популарниот пар остава впечаток дека ништо не може да ги разниша нивните добри односи, но неодамна според пишувањето на „Свет“ сепак дошло и до првата караница помеѓу брачните другари.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Имено, конфликтот меѓу Богдана и Вељко Ражантовиќ наводно настанал поради контроверзна фотографија на која тој позирал со Ѕвездан Терзиќ, таткото на неговата поранешна девојка Маша. Иако причината за тоа била затоа што надежниот боксер потпишал договор за „Ѕвезда“, според изворот на споменатиот неделник, тоа и пречело на Богдана.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

-Вељко се сликаше со Ѕвездан Терзиќ со чија ќерка беше во врска со години. Факт е дека двајцата не се гледаат, секој тргнал по својот пат, но Богдана била свесна што ќе се случи потоа. Разни шпекулации и приказни, колку и дали поранешниот “дедо” му помогнал на поранешниот зет околу договорот, дали Маша има уддел, каква е позадината и дали се слушаат и гледаат – вели анонимен извор за споменатиот медиум.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Исто така, изворот додал дека сопругата на Вељко Ражнатовиќ му одржала лекција, и го замолила да внимава на неговото однесување во јавноста.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

– Богдана реши да живее скриено, да не се експонира премногу во медиумите, а кога се појавија фотографиите беше свесна дека ќе биде вовлечена во целиот хаос. Тоа се случи. Таа му објаснила дека се радува за него, но му рекла дека во иднина треба да се грижи за јавното однесување – заклучил изворот.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close