Дом и семејство

Убавата Неџла изгледа ситно брои до породувањето- Бали Бег сподели фотографии од бремената сопруга и ги доби сите комплименти

Со нетрпение го очекуваат второто дете...

За нив многу се шпекулираше, едни ги разведуваа, други им измислуваа скандали но едно е сигурно актерот Бурак Озчивит и неговата прекрасна сопруга, исто така актерка, Фахрије Евџен, се еден од омилените парови во светот на турскиот шоубизнис кои импресионираат со својот среќен брак.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Популарниот пар во последните месеци е возбуден поради пристигнувањето на нивното второ дете во семејството, кое е на пат и наскоро треба да дојде на овој свет.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Откако го роди синот Каран и кога тој доволно порасна, актерката се врати на ТВ екраните а ова враќање не траеше долго бидејќи по првата сезона таа си замина а малку потоа се појави вест дека актерката е бремена.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Бурак како горд татко и сопруг утрово ги објави трудничките фотографии на сопругата на кои стомакот и е во преден план и покажуваат дека бременоста одлично и прилега.

фото инстаграм/ Бурак Озчивит

Фотографиите на Фахрије Евџен нејзините фанови со восхит ги коментираа.

фото инстаграм/ Бурак Озчивит

Бурак во описот стави и сино срце со што откри дека ќе добијат уште едно момче.

фото инстаграм/ Бурак Озчивит

Бурак Озчивит и Фахрије Евџен се заљубиле пред девет години, а потоа се венчале. Синот на парот, Каран, кој се венча во 2017 година, се роди во април 2019 година.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Инаку Бурак Озџивит (37) ги полуде жените ширум светот со улогата Бали-бег во популарната серија „Сулејман Величествениот“.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Неговото срце го освои Фахрије Евџен популарната турска актерка која нашата јавност ја запозна по улогата на Неџла во серијата Кога лисјата паѓаат.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Неодамна се пишуваше дека актерката и нејзиниот син боледуваат од Ковид и цело време биле дома и дека тогаш Фахрије нон-стоп се расправала со Бурак. Се шпекулираше дека во еден момент дури и го кренала гласот на свекрвата.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Тогаш реагирал Бурак. Ја бранел мајка си и застанал на нејзина страна.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Поради ова Фахрије наводно решила да ја напушти нивната луксузна вила.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

И двајцата сето тоа го негираа со споделување на фотографија на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close