MAMA

Трајче и Кате го прославија вториот роденден на Ана – мајката и ќерката блескаа на прославата!

Познатиот пар го прослави роденденот на својата наследничка

Причината за прослава беше преубава

Познатиот пар имаше голема причина за славење, па по тој повод и двајцата се огласија преку социјалните мрежи.

Кате Брезева и Трајче Бондиков од „Соната“ го прославија вториот роденден на нивната ќерка.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

Тие на својата наследничка Ана и направија бајковита прослава, a истиот ден и направија и крштевка.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

„Среќен роденден и крштевка“ напиша гордиот татко на Инстаграм под фотографијата со неговата ќерка.
Гордата мама на прославата блескаше во мал црн фустан, а славеничката во преубаво жолто фустанче.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

Кога дојде ред да ги дувне свеќичките, малата Ана заблеска од среќа, радувајќи и се на тортата во бела и розова боја.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

По дувањето на свеќичките следуваше честитање и бакнување, додека Ана се топеше од среќа и им се радуваше на балоните.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

Трајче на својот Инстаграм профил објави фотографија и покажа како изгледаше неговата Ана во тој момент.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

Целиот простор беше украсен бајковито со балони во сите бои и розови мечиња, а тортата беше по желба на славеничката.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

Инаку, Трајче и Кате на своите профили редовно објавуваат фотографии од нивната наследничка.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

Тие и двајцата уживаат во секој момент што ќе го поминат заедно, а како изгледаат можете да погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

Пред да се земат беа 18 години во врска

Познатиот пар цели 18 години беше во врска, а пред две години, еден месец пред Кате да се породи, се заколнаа на вечна љубов.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

Убавата велешанка беше во осмиот месец кога запловија во брачните води, така што набргу им пристигна и малата Ана.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

Откако се породи, Кате за многу кратко време повторно беше онаа истата, како и од пред бременоста.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

Таа деновиве на својот профил на социјалните мрежи објави и неколку фотографии на кои носи интересни модни комбинации, а фановите се воодушевени од тоа како пејачката изгледа сега.

Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната
Фото: Инстаграм/ Трајче и Кате, Соната

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close