Кафе муабет

Тој и бил прво момче: Оваа мисица е поранешна девојка на Андрија Милошевиќ- беше заљубев до уши во оваа дама!

Денес и двајцата се во среќен брак...

Познатиот актер Андрија Милошевиќ долги години ужива во хармонична врска со колешката Александра Томиќ со која неодамна го доби синот Реља, па поради тоа и ретко кој се сеќава на неговите поранешни девојки.

фото инстаграм/Андрија Милошевиќ

Андрија пред да биде во врска со неговата сегашна сопруга беше во љубов со поранешната мисица . Станува збор за поранешната мисица Ана Шаин со која се забавуваше година и пол. Тие се запознале во 2005 година, кога тој беше ѕвезда на серијата „Мешан брак“, за која еднаш кажа:

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

‒ Се запознавме случајно, како што обично се случува. Во клубот Колинг беше организирана прослава на која бевме поканети и двајцата. Пристигнав многу доцна, за малку и немаше да дојдам, а таа веќе беше таму. Ми се допадна на прв поглед, па подоцна ја замолив Тања Војтеховски да не запознае. Така започна се.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

На прашањето како го освоила девет години помладата Ана, тој одговорил:

ФОТО: Андреја Милошевиќ / Инстаграм

‒ Пред се со нејзиниот изглед, а кога подобро ја запознав, ме воодушеви со својата искреност и благородност. Да не зборуваме за убавината. Ана е навистина убава девојка.

фото принтскрин

Андрија немаше предрасуди дури и кон тоа што неговата сакана учествуваше на натпреварот за мис.

фото принтскрин

‒ Тие девојки само се обидуваат да си го најдат местото под сонцето, а за да успеат треба да бидат амбициозни и интелигентни. Кога Ана се пријавила на конкурсот за најубава девојка во Србија, меѓу другото, целта и била да добие стипендија која ќе и овозможи да се запише на факултет – и успеала. Ги поддржувам сите нејзини одлуки. Ако таа е среќна, тогаш сум и јас.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

‒ Се забавувавме две недели пред да започнеме врска. Пред Андрија никогаш немав момче, па другарите се шегуваа дека се однесувам како калуѓерка и дека е време да најдам некого. Откако се запознавме, јас и Андрија останавме во контакт, сакав да се дружиме, но не ни размислував за врска. Затоа што има предрасуди за актерите дека се љубовници и пијаници, што исто така ми се вртеше низ глава, додека не го запознав подобро и не се уверив во спротивното – рече Ана во едно интервју.

ФОТО: Андреја Милошевиќ / Инстаграм

Ана исто како и Андрија денеска има семејство. Таа е во среќен брак и има ќеркичка.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

‒ Веќе неколку години работам во јавно претпријатие. Во меѓувреме се омажив и сега се презивам Живковиќ. Имам и ќерка Лара. Се занимавам со мода онолку колку што ми дозволува времето, пред се поради љубовта кон таа работа – изјавила поранешната мис шарм.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close