Кафе муабет

ТОЈ ИМА 80 А ТАА 29 ГОДИНИ: “Во него се заљубив на прв поглед”- по кратка врска направиле свадба- ова е вистинската причина!

Тие се среќни заедно...

29-годишната Терзел Расмус од Кејптаун, Јужна Африка, во 2016 година го запозна 80-годишниот Вилсон Расмус и лудо се взаљуби во него,а разликата во годините не и беше важна, ниту пак фактот што тој има внуци на нејзина возраст.

Терзел која е студент по право вели дека љубовта е слепа и сурова работа и додава дека Вилсон и таа веднаш започнале да се забавуваат и дека тој навистина сакал помлада жена да се грижи за него на старост.

За разлика од многу други парови кои имаат значителна разлика во возраста, овие двајца имаа среќа и поминаа без осуда во своите семејства.

Терзел рече: „Моите родители го сакаат Вилсон, а татко ми беше импресиониран од она што може да ми го понуди како партнер и тој секогаш сакаше да бидам со човек што може да се грижи за мене“.

Нејзината мајка и покојниот татко дадоа одобрување за нивниот брак, а сведок на венчавката беше 56-годишната ќерка на Вилсон.

„Ќерките на Вилсон беа љубезни кон мене и се однесуваа кон мене без предрасуди, и покрај фактот дека сум многу помлада од нив“, вели Терзел.

Парот сега живее заедно, а Вилсон финансиски ја поддржува неговата сопруга да ги заврши студиите по право.

„Се запознавме на вечер по танц, каде што бев дежурен новинар и фотограф. Кога завршив, Вилсон одеше преку подиумот до местото каде што седев и ме праша дали може да седи до мене. Реков – „Да“, а останатото е историја – оттогаш не се разделивме “, рече Терзел.

Откако размениле телефонски броеви, таа го поканила на кафе и потоа, како што вели, им беше запечатена судбината.

Терзел додаде дека ова е нејзина прва долгорочна врска и дека по само три месеци врска сакала да се омажи за Вилсон. Наместо да бидат исплашени од големата разлика во возраста, сопружниците веруваат дека токму затоа се надополнуваат едни со други.

„Тој ми помага давајќи совети за големи одлуки во врска со мојата иднина, и можам да побарам негово мислење кога не сум сигурна за нешто. Јас секогаш може да се потпрам на Вилсон, а тој финансиски ме поддржува, особено ми помага да ги плаќам студиите “, додаде Терзел.

Вилсон рече: „Никогаш не се сметав себеси за постара личност и тоа ме одржуваше здрав и жив – тоа што сум со Терзел ми помага и да размислувам и да се чувствувам така. Ми се допаѓа тоа што Терзел ќе биде тука за да се грижи за мене во мојата старост “.

Кога парот излегува во јавноста, честопати ги мешаат мислејќи дека се татко и ќерка, а има и злонамерни коментари за тоа дека Терзел брка спонзор и е со Вилсон само заради парите.

Таа има еден одговор на сето тоа: „Моите надежи и соништа се наши надежи и соништа“.

Терзел не ја крие својата љубов кон Вилсон и постојано објавува фотографии со негона Инстаргам. Погледнете уште неколку фотки од овој пар…

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close