Кафе муабет

ТОЈ Е ВИСТИНСКИ СРЕЌНИК: Погледнете како изгледа сопругата на Бобан Рајовиќ- со неа е во брак скоро 30 години а сега е јасно зошто ја крие од јавноста!

Поради пандемјата пејачот ретко можеше да го собере своето семејство на заедничко дружење, но тоа не беше случај и со овој празник...

Бобан Рајовиќ важи за еден од најпознатите пејач на Балканот, но кога станува збор за семејството тој е човек,  максимално посветен на децата и жената.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм
ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

Поради пандемјата пејачот ретко можеше да го собере своето семејство на заедничко дружење, но тоа не беше случај и со овој празник.

Имено, Бобан конечно успеа да го помине најсреќниот христијански празник со целото семејство, а по посетата на неговите родители во Црна Гора, што можеше да се види на Инстаграм, Рајовиќ уживаа во еден белградски ресторан.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм
ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

Ивана, Анѓела и Андрија, наследниците на пејачот, позираа со насмевка за време на вечерата, но покрај бројните позитивни коментари на нивна сметка, сопругата на Рајовиќ, Драгана, најмногу ги воодушеви фановте.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

„Каква убавица“, „Семејство за пример“, „Благословен си со вакво семејство“, „Драгана, таа е преубава“, „Сите сте убави, но Драгана е ангел“, „Драгана родите три деца, и изгледа вака? се само дел од коментарите.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм
ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм
ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

Драгана е една од исклучително ретките жени на познатите sвезди која никогаш не се појавила во медиумите, а исто така максимално ги избегнува јавните настапи и појавувањата со сопругот.

Како што истакна Бобан во неколку наврати, таа е посветена на своето семејство и не ја интересира јавниот живот. За пофалба е и фактот дека овој пар е во брак скоро 30 години.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм
ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм
ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм
ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

Бобан Рајовиќ кога имаше само 23 години се ожени со Драгана.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм
ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

Инаку, ќерката на Рајовиќ, Ивана, живее и работи во Данска, каде се школувала. Другата ќерка Анѓела ги заврши студиите во Америка, додека синот Андрија е посветен на фудбалот и игра за Спартак од Суботица.

 

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close