Кафе муабет

ТОЈ Е АЛБАНСКИОТ ЏОРЏ КЛУНИ: Каде и да се појави краде воздишки- Погледнете каков фраер е таткото на Дуа Липа

Дукаѓин е најголема поддршка на пејачката...

Популарната пејачка Дуа Липа е сопственичка на многу хитови. Љубовта кон музиката ја наследила од нејзиниот татко, кој исто така се занимавал со музика.

фото инстаграм/Дуа Липа

Имено, Дукаѓин Липа беше член на популарна рок група.

Она што им падна во очи на многу жени е физичкиот изглед на таткото на Липа, кој неодоливо потсетува на Џорџ Клуни.

Пејачката често на социјалните мрежи објавува фотографии со нејзиниот татко, а на тој начин тој стана уште позабележителен.

 

“Татко ми е секогаш на моја страна. Иако сега во Лондон имам голем менаџмент околу мене тој е секогаш во близина и секогаш ми помага”, истакна пејачката.

Нејзиниот татко на Инстаграм го следат над 290 илјади луѓе.

фото инстаграм/Дуа Липа

Дукаѓин е основач на фестивалот „Санихил“ во Косово, и во една прилика рече дека неговата цел е да ги оттргне мислењата на луѓето за Косово како држава која не е безбедна.

фото инстаграм/Дуа Липа

Да потсетиме, Дуа Липа за многу кратко време ја освои светската музичка сцена, а покрај добриот глас многумина ја прогласија и за модна икона, но и за една од најзгодните пејачки што се појавила на сцената во последните години.

фото инстаграм/Дукаѓин Липа

Кога станува збор за физичкиот изглед сигурно убавината ја наследила од својот татко кој каде и да се појави буквално краде воздишки на понежниот пол.

фото инстаграм/Дукаѓин Липа

На социјалните мрежи има коментари дека тој е неодолив и дека многу наликува на Џорџ Клуни.

фото инстаграм/Дукаѓин Липа
фото инстаграм/Дукаѓин Липа
фото инстаграм/Дукаѓин Липа
фото инстаграм/Дукаѓин Липа
фото инстаграм/Дукаѓин Липа
фото инстаграм/Дукаѓин Липа
фото инстаграм/Дукаѓин Липа
фото инстаграм/Дукаѓин Липа
фото инстаграм/Дукаѓин Липа
фото инстаграм/Дукаѓин Липа
фото инстаграм/Дукаѓин Липа
фото инстаграм/Дукаѓин Липа
фото инстаграм/Дукаѓин Липа

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close