Кафе муабет

Тој беше нејзиното тивко страдање: Весна Змијанац беше лудо заљубена во овој пејач!

Малкумина го знаеја ова за познатата пејачка

На социјалните мрежи се појави фотографија која ја открива тајната љубов на Весна Змијанац, и иако таа ретко зборува за емотивни партнери, во една прилика откри дека е лудо вљубена во Халид Муслимовиќ…

Пејачката Весна Змијанац важи за една од најголемите sвезди на југословенската музика, а денес живее поинаков живот. И покрај тоа што е толку долго на сцената, сепак се уште има работи кои не ги знаеме за неа.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац
ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Многумина се изненадени од некои факти за нејзиниот живот, а еден од нив е дека Весна беше заљубена во својот колега.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Пејачката ретко зборува за својот љубовен живот, а малкумина знаат дека еден пејач беше нејзиното тивко страдање.

На социјалните мрежи се појави фотографија која ја открива тајната љубов на Весна Змијанац, и иако таа ретко зборува за емотивни партнери, во една прилика откри дека е лудо вљубена во Халид Муслимовиќ.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац
ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

– Кога Халид го објави албумот „Направи барем еден погрешен чекор“, сфатив дека тоа е песна наменета за мене, по што донесов одлука да барам друг маж и да се омажам. После тоа, песната „Ти беше мое неверство“ му ја посветив на на него – рече Весна.

Се вели дека емотивната среќа на овој пар ја определила љубовта на пејачот кон неговата колешка Злата Петровиќ, поради што Весна одлучила да го напушти и да продолжи понатаму.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац
ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Подоцна, Халид се ожени со босанската пејачка Аделиса Хоџиќ, додека Весна беше во брак со Драгољуб Аранѓеловиќ Кемиш, сегашниот сопруга на Зорица Брунцлик.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац
ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Инаку пред неколку дена Весна Змијанац прозборе за тоа кога најмногу заработувала.
Весна откри дека заработила највисок хонорар во 1990 година на настап во Софија, така што секогаш е среќна кога се враќа бугарската престолнина, а за парите што ги зеде тогаш можеше да купи три згради на улицата Кнез Михаилова во Белград.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Весна вели дека во Софија секогаш се чувствува како дома, а ја препознаваат на секој чекор на улица, па со задоволство застанува да се фотографира со минувачите бидејќи сака да ги почитува сите. По големиот спектакл во 1990 година, Змијанац често се враќаше во Софија, и одржа голем концерт во 2016 година пред бугарската публика.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац
ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

– Секогаш со нетрпение чекам да пеам во Софија или каде било во Бугарија бидејќи таму се чувствувам како дома. Не е важно, кога шетам, луѓето ми приоѓаат да сликам, исто како и тука, и јас секогаш сакам да одам таму. Концертот што го одржав во 1990 година остана во моето најмило сеќавање, бидејќи атмосферата, сама по себе, беше прекрасна. Не сакам да зборувам за пари, ретко зборувам за тоа, но тогаш заработив многу пари. Ако треба да ви кажам приближно колку пари заработив, ќе го споредам со фактот дека по враќањето можев да купам три згради на улицата Кнез Михаилова. Тогаш добро се снајдов. Многу пеев балади на почетокот на мојата кариера, а дури подоцна убавите и весели. Така оди, но отсекогаш сум била искрена со публиката и тоа е важно – вели Весна.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close