Кафе муабет

Ти си мојот живот, ти благодарам што постоиш: Дарко и Марина со емотивни пораки на Инстаграм

Имено, нивниот син Алексеј денес го слави својот втор роденден, а по тој повод се огласија и Марина и Дарко на своите профили на Инстаграм...

Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ неодамна открија дека повеќе не се заедно и дека ја раскинале свршувачката, а сега имаат голема причина за славење.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Имено, нивниот син Алексеј денес го слави својот втор роденден, а по тој повод се огласија и Марина и Дарко на своите профили на Инстаграм.

фото инстаграм
фото инстаграм

– Секој ден сум благодарна што дојде во мојот свет. Твојата насмевка и осмех се мелем за моето срце. Ти не донесе ништо друго освен среќа во мојот живот. Среќен роденден, синко. Мама те сака најмногу на светот – напиша Марина, а наскоро следеше и честитка од Дарко.

– Јас би го дал својот живот за тебе и ќе го издржам најлошото, ќе се борам додека сум таму за гордоста на мојот син нека среќата секогаш те следи, ќе ти го дадам моето срце. Среќен роденден сине – напиша тој.

Сепак неможе да се изостави фактот дека ова ќе биде поинаков роденден за малиот Алексеј, со оглед на тоа што неговите родители се разделија.

Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ дефинитивно ставија крај на својата љубов и секој од нив сврте нова страница и започна ново животно поглавје. Сепак, синот Алексеј ќе остане врската што ќе ги поврзе засекогаш.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
foto arhiva

Дарко, кој неодамна отпатува во Германија во желба да започне нов бизнис таму и да најде среќа, овојпат нема да биде со неговиот син за неговиот роденден.

фото инстаграм

Неодамна во медиумите се појави и веста дека наводно Дарко започнал нова врска со негова колешка.
Како што дознава српски Курир, Дарко наводно е во врска со пејачката Барбара Бобак, која се појави во една емисија на овогодинешното натпреварување за „Ѕвездите на Гранд“.

foto instagram
foto instagram

Тие во моментов уживаат во врската, но цело време се обидуваат да сокријат од поширокиот круг на луѓе дека се заедно. Сепак, неколку пати биле видени заедно во ресторани и на сплавот на кој Лазиќ често излегува, па неговите блиски пријатели се запознати со тоа дека ужива со неговата нова љубов.

foto instagram
foto instagram
Foto instagram/ Bobak S. Barbara

Пред извесно време во медиумите се појави веста дека пејачка која сакаше да остане анонимна веќе неколку години се обидува да го заведе Лазиќ и дека сака по секоја цена да биде со него и да роди дете, па многумина веруваат дека Барбара е таа пејачка и дека успеала во својата намера.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
foto instagram
foto instagram

Инаку, Барбара Бобак се појави и во најголемото музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, каде се натпреваруваше за директен премин во четвртото коло. Таа беше кандидатка на Мили, но не наиде напозитивни коментари од жирито, кое не беше воодушевено од нејзиното пеење.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
Foto instagram/ Bobak S. Barbara

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close