Кафе муабет

ТЕСТАМЕНТОТ НА МРКА протече во јавност: Ана Бекута во големи проблеми- еве што побарал од неа, ова никој не го очекуваше!

Таа се грижи за неговата прва сопруга...

Долго време тестаментот на Милутин Мркоњиќ се криеше од јавноста, а сега кога конечно тестаментот беше отворен од неговата содржина најмногу се изненади емотивната партнерка на покојниот политичар, Ана Бекута.

фото инстаграм,/Ана Бекута

Неколку месеци пред смртта, политичарот сакал на хартија да го напише својот тестамент, а меѓу сите споменати, пред се на листата за делба на стекнатото материјално богатство, меѓу редовите во тестаментот се најде и името на неговата поранешна сопруга Драгана Мркоњиќ која на секој начин се трудел да ја обезбеди и на некој начин да ја заштити од испраќање во старечки дом.

фото Инстаграм/Ана Бекута

Така за Даша се погрижи фолкерката и член на жирито на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, а исти инструкции добија и останатите наследници на имотот на Мрка.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

За разлика од мнозинството, Бекута многу строго ја сфатила задачата што и е доверена со тестаментот, а извор за Стар тврди дека по смртта на политичарот често ја посетувала Даша и и помагала, а пред неколку недели, кога видела дека здравјето на Драгана е влошено и предложила да живеат заедно.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– Ана се јавила да и понуди помош, но Даша и се заблагодарила за грижата, и кажала дека сега е многу подобро, дека нема да и пречи и дека ќе остане во својот стан бидејќи е навикната, а има и некои пријатели со кои пие кафе. Јасно и е дека Ана тоа го прави по желба на Мрка, но смета дека сепак е подобро да живеат одвоено. Сега таа се чувствува добро и не и треба помош.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Тестаментот на Милутин Мркоњиќ ги зближи вдовиците на политичарот, кои од самиот почеток имаат коректен однос, кој сега е подобрен.

ФОТО: Инстаграм/Ана Бекута

По смр-тта на Мрка, Ана долго врем ене можеше да се собере но за тоа беше тука нејзиниот внук Бранко кој и е најголемата поддршка. Тој наводно се вселил во домот на Ана на улицата Крунска во Белград.

Фото Инстаграм/Ана Бекута

– Бидејќи немал свои деца, Мрка го гледал синот на Ана, Игор како свој, а како родени ги гледал и нејзините внуци. За Соња и Бранко беше најдобриот дедо на светот, а Бранко го гледаше како идниот заштитник на Ана. Им купил автомобили и ги замолил да бидат секогаш тука за Ана кога и требаат и да не ја оставаат сама. Бранко сега му исполнува една од последните желби на Милутин Мркоњиќ, се грижи за баба му – рече тогаш за „Свет“ близок извор на семејството.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Милутин Мркоњиќ додека бил во болничката постела ја заколнал Ана Бекута да му вети дека ако умре нема да престане да пее, објави Свет пред неколку дена.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– Сите го знаат Мрка како голем шегобиец, тој е толку позитивен човек што насекаде носи само радост и смеа. И додека минува низ најтешката борба во животот, тој е позитивен и се труди да и олесни на Ана. Многумина беа изненадени кога објави дека нема да ги откаже настапите иако Мрка се бори за живот. Впрочем, не е фер да ја озборуваат Ана затоа што тоа било желба на Мрка, тој знае дека Ана во живот ја одржуваат песната и работата и затоа ја замолил да му вети дека нема да се откаже од музиката и во најтешките моменти – изјави извор близок до пејачката.

фото инстаграм,/Ана Бекута

Иако нивната љубов беше бајковите изминатите години само една желба не биле во можност да им се оствари, истакнала пејачката.

фото инстаграм,/Ана Бекута

– Жал ми е што немам дете со Милутин. Сакав порано да сме се сретнале и да имаме потомство. Тој би бил одличен татко сигурна сум во тоа.

фото инстаграм,/Ана Бекута

-Животот нас не спои малку касно за тие работи, но тука се моите внуци кои нас тоа ни го надоместија. Често зборуваме тој и јас како би ни се викало детето, дали би сакале повеќе момче или девојче…
Сакаме да мечтаеме бидејќи нашата љубов е навистина силна, изјавила Ана Бекута пред неколку години.

фото инстаграм,/Ана Бекута

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close