Кафе муабет

Текстот го напиша Марина Туцаковиќ: ЏЕЈЛА СО ОВАА ПЕСНА ЈА ЗАПОЧНА КАРИЕРАТА!

Иако е омилена Џејла досега има снимено само две песни...

Џејла Рамовиќ, која го освои регионот со својот глас пред две години објави песна наречена „Ruine“ на каналот на YouTube „Гранд продукција“.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Песната „Руини“ ја потпишува Дарко Димитров, кој ја направи музиката и аранжманот, додека текстот е дело на познатата Марина Туцаковиќ и нејзиниот син Милан Лаца Радуловиќ.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

„Руини“ доби и филмска адаптација за која беше задолжен Миомир Милиќ. Црно -белото видео само дополнително ја истакна неверојатната убавина на Џејла, додека цело време се добива впечаток дека намерата на продуцентот е да се истакнат нејзините вокални способности во прв план.

Оваа песна сигурно ќе ја оправда довербата на многуте обожаватели на Џејла.

За потсетување, убавата Џејла Рамовиќ пред две години победи на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ и оттогаш таа е една од омилените девојки меѓу публиката во целиот регион.

Иако е омилена Џејла досега има снимено само две песни.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Таа вели дека причината е што чека да се појави вистинска песна, а дотогаш има уште една работа.Имено пејачката откри дека го позајмува својот глас за реклами.

– Започна пред две, три години, а сега започна малку поинтензивно. Неодамна имаше реклама во која го позајмив мојот глас. Тоа е нов предизвик во мојот живот – истакна Џејла за „Гранд вести“.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Таа неодамна зборуваше и за влијанието што го има врз младите.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

– Мислам дека немам влијание само врз девојките кои сакаат да пеат, туку и врз другите девојки кои ме следат. Навистина е чест за мене кога нивните родители ќе ми пријдат и ќе кажат дека јас сум нивниот пример, некој што го гледаат и го следат. Јас навистина се обидувам да им дадам добар пример – истакна Џејла.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close