Кафе муабет

Тања Савиќ си заминува од Србија: Пејачката ги пакува куферите, заминува далеку од синовите и семејството!

Ќе бидат разделени две недели...

Тања Савиќ, една од најпопуларните пејачки од помладата генерација, се подготвува за американската турнеја, поради што е многу возбудена. Пејачката истакна дека по цели 11 години со нетрпение чека да стапне во Америка.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Пејачката открива и дека ќе и биде тешко да се раздели од синовите Максим и Ѓорѓе, но дека се потрудила се да организира така што тие нема ништо не пропуштаат додека не се врати.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Многу сум среќна што ќе одам во Америка и што по повеќе од една деценија ќе ги посетам Лас Вегас и Чикаго. Имам многу блиски пријатели таму, но и познаници во други градови, па се надевам дека ќе се дружам со нив на моите настапи. Едвај чекам повторно да ги видам сите – вели Тања и додава дека синовите овојпат нема да патуваат со неа.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Откако децата се со мене, ова е прв пат да бидеме разделени. Сепак, организирав се за да не го почувствуваат моето отсуство. Таму се мојата сестра и моите родители, па ги оставам во сигурни раце. Ништо нема да им недостига, а јас ќе се вратам за две недели. За среќа, денес имаме современи методи на комуникација, па секојдневно ќе се слушаме и гледаме преку камера- вели Тања.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Кога се во прашање нејзините настапи во Србија, пејачката истакнува дека е повеќе од задоволна од нивната посетеност.

фото инстаграм/Тања Савиќ

– Каде и да пеев имаше многу обожаватели и можам да се пофалам со прекрасна комуникација со мојата публика. Во моментов сум пресреќна од мојата кариера – вели таа.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Планирам да снимам дует, но имам други планови за кариерата. Кога станува збор за новиот албум, сакам до крајот на оваа година да го види светлото на денот, а следната година да организирам голем солистички концерт – вели Тања Савиќ.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Сопругот ја обвини за неверство!

Се уште легалниот сопруг на пејачката Тања Савиќ, Душан Јованчевиќ откри шокантна тајна за пејачката.
Имено тој тврди дека пејачката го изневерувала додека биле во брак.

фото инстаграм/Тања Савиќ

– Беше и со таксист Но, се разбира, таа веќе не е моја грижа и проблем. Јас, фала богу, се ослободив од нејзините синџири. Најдов мир, љубов и среќа во животот. Сега се посветив максимално и работам на моите соништа и цели – изјави Душан за српски Курир.

фото инстаграм/Тања Савиќ

-Кога почнавме да се забавуваме, таа го изневери со мене. Кога се врати од Австралија, продолжи да се гледа со него. Мене лично ми го призна тоа. Слободно пишувајте се од збор до збор како што ви кажав. Знам кој е тој човек – рече тој.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Наводно пејачката го изневерувала сопругот Душан Јованчевиќ и со сопственик на синџир пекари од околината на Белград, а тоа го тврдат блиски извори на пејачката.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Како што велат за српски Курир, пејачката била во тајна врска пред пандемијата на коронавирус. Набргу потоа, нејзиниот сè уште законски сопруг ги однел нивните деца во Австралија. Савиќ влегла во врска со богат бизнисмен кога имала многу проблеми во бракот и кога кавгите со Душан биле речиси секојдневни.
Пекарот го запознала на прославата што ја организирал за неговиот син за полнолетство, на која пеела Савиќ.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Според извори блиски до пејачката, тие останале во контакт и по прославата, а набрзо влегле во врската која ја криеле од сите. Меѓутоа, по извесно време сопругата на пекарот дознала дека сопругот ја изневерува, па го оставила.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

-Тој човек полуде по Тања, инаку е полн како брод! По семејната веселба тие останаа во секојдневен контакт, а потоа набрзо се видоа и започнаа врска. Тања му се пожалила дека има проблеми со Душан, но се плашела дека тој ќе замине во Австралија, што подоцна се случило. Беше и заљубена. Постојано ја опсипуваше со внимание и подароци. Кога сопругата на бизнисменот дознала за оваа афера, го оставила и се оддалечила, а неговите синови останале кај него. Беа заедно некое време, а подоцна Тања го остави за да ја реши семејната драма – вели извор запознаен со врската на пејачката, кој детално се осврнува на приказната.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Наводно ова му било најтешко на Душан, кој веднаш заминал за Австралија откако слушнал за измамата на неговата сопруга, по што пејачката влезе во правна битка да ги врати децата во Србија, но самата тврдела дека Душан ја манипулирал како и дека запознал нова жена во Австралија.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Сепак, нејзиниот се уште законски сопруг потврди дека една од причините за кавгата и лошите семејни односи меѓу Савиќ и Јованчевиќ е нејзината измама.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close