Кафе муабет

Тања Савиќ се огласи по изјавата на Душан дека го изневерила со таксист- еве што кажа пејачката на тоа!

Продолжи да се смее...

Откако Душан Јованчевиќ, се уште законскиот сопруг на Тања Савиќ, откри дека пејачката го изневерувала за време на бракот, се огласи и самата пејачка.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Имено, Тања на социјалните мрежи сподели фотографија на која позира насмеана, со порака:

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Насмевнете се против злите луѓе! Ви испраќам позитивна енергија!

фото инстаграм/Тања Савиќ

За потсетување, откако извор близок до Савиќ ги сподели со јавноста деталите за нејзината наводна афера со сопственикот на синџирот пекари, самиот Душан се огласи и за Курир изјави:

фото инстаграм/Тања Савиќ

– Ова не е ништо ново. Беше и таксист Но, се разбира, таа веќе не е моја грижа и проблем. Јас, фала богу, се ослободив од нејзините синџири. Најдов мир, љубов и среќа во животот. Сега сум целосно посветена на себе и работам на моите соништа и цели! Кога почнавме да се забавуваме, таа го изневери со мене. Кога се врати од Австралија, продолжи да се гледа со него. Мене лично ми го призна тоа. Слободно пишувајте се од збор до збор како што ви кажав. Знам кој е тој човек, рече Душан.

фото инстаграм/Тања Савиќ

За потсетување, пред неколку дена како бомба одекна веста за нејзината наводна бременост, а сега пак се пишува дека пејачката го изневерувала сопругот Душан Јованчевиќ со сопственик на синџир пекари од околината на Белград, тврдат блиски извори на пејачката.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Како што велат за српски Курир, пејачката била во тајна врска пред пандемијата на коронавирус. Набргу потоа, нејзиниот сè уште законски сопруг ги однел нивните деца во Австралија. Савиќ влегла во врска со богат бизнисмен кога имала многу проблеми во бракот и кога кавгите со Душан биле речиси секојдневни.
Пекарот го запознала на прославата што ја организирал за неговиот син за полнолетство, на која пеела Савиќ.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Според извори блиски до пејачката, тие останале во контакт и по прославата, а набрзо влегле во врската која ја криеле од сите. Меѓутоа, по извесно време сопругата на пекарот дознала дека сопругот ја изневерува, па го оставила.

Фото: RAS SRBIJA

-Тој човек полуде по Тања, инаку е полн како брод! По семејната веселба тие останаа во секојдневен контакт, а потоа набрзо се видоа и започнаа врска. Тања му се пожалила дека има проблеми со Душан, но се плашела дека тој ќе замине во Австралија, што подоцна се случило. Беше и заљубена. Постојано ја опсипуваше со внимание и подароци. Кога сопругата на бизнисменот дознала за оваа афера, го оставила и се оддалечила, а неговите синови останале кај него. Беа заедно некое време, а подоцна Тања го остави за да ја реши семејната драма – вели извор запознаен со врската на пејачката, кој детално се осврнува на приказната.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Наводно ова му било најтешко на Душан, кој веднаш заминал за Австралија откако слушнал за измамата на неговата сопруга, по што пејачката влезе во правна битка да ги врати децата во Србија, но самата тврдела дека Душан ја манипулирал како и дека запознал нова жена во Австралија.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Сепак, нејзиниот се уште законски сопруг потврди дека една од причините за кавгата и лошите семејни односи меѓу Савиќ и Јованчевиќ е нејзината измама.

фото инстаграм/Тања Савиќ

– Време, само време, па се ќе ти биде јасно. Од еден на друг оди само заради опстанок. Таа е проколната, не знае што е љубов, а што живот. Таа е роб на себе, времето ќе покаже – изјави тогаш Душан за Курир…

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close