Кафе муабет

Тања Савиќ конечно стигна дома со синовите – еве како изгледа куќата во која што ќе живеат!

Нејзината мајка веднаш ја гушна

Пејачката вчера сподели убави вести и конечно може да се каже дека агонијата низ која минуваше заврши.

Конечно добри вести од Тања Савиќ а фановите се пресреќни поради тоа.

Имено пејачката вчера сподели убави вести и конечно може да се каже дека агонијата низ која минуваше заврши.

Тања ја воодушеви јавноста кога објави фотографија на која е со своите синови и објави дека се враќа во Србија.

По долго чекање пејачката конечно ги зема Ѓорѓе и Максим од Австралија.

фото инстаграм
фото инстаграм

Пред два часа Тања ги извести обожавателите дека сега се во Дубаи на аеродромот, каде чекаат лет за Белград.

фото инстаграм
фото инстаграм

 

„Ете не. Среќни. Насмеани. Конечно заедно! Белград пристигнуваме за точно 26 часови“, напиша Тања со нејзината препознатлива насмевка на лицето на фотографијата на која позираше со синовите Максим и Ѓорѓе.

фото инстаграм

Инаку, Тања од белградскиот аеродром со лимузина стигна во Смедерево, каде ба пречекани од нејзиното семејство.

Децата истрчаа од лимузината и веднаш се упатија кон куќата, а Тања и семејството ги поканија и медиумите на прослава.

Пејачката со синовите ќе живее во луксузен стан што неодамна го купи во овој град, за да биде блиску до родителите.

Нејзините родители се од Радинац, мало место во близина на Смедерово, а како изгледа новиот дом на Тања погледнете во продолжение.

Фото: Папарацо лов

Целото семејство беше пресреќно што мајката е повторно заедно со синовите, а солзи пуштија и комшиите.

Фото: Курир.рс

За потсетување, Душан минатата година како што тврдеше пејачката ги однесе нивните синови во Австралија без нејзина дозвола.

Од тогаш пејачката минуваше низ многу тежок период а и неколку пати јавно истакна дека и бил забранет и телефонски разговор со синовите.


За да може полесно да минува низ најтешкиот период во животот, Тања се врати во родниот крај, каде е со своето семејство.

foto instagram
фото инстаграм

Во една прилика нејзината мајка истакна колку е скршена од болка поради целата ситуација.

“Тања се пресели во Смедерево, купи стан. Нема со кого да оди во Австралија и не може да оди. Тој и се закани, и рече: ‘Ако дојдеш, ќе ти кажам убаво’. Не можам да зборувам многу без Тања “Минатиот пат кога бев на телевизија, таа сакаше да ме у-бие. Сега сè е во ред со неа, таа е добро, единственото нешто што сака е да ги спаси своите деца, секоја мајка може да го разбере тоа”, изјави Живана Савиќ за Мондо.рс, која тврди дека Тања веднаш би заминала, но таа и остатокот од семејството не се согласуваат сама да оди во далечната земја.

foto instagram
фото инстаграм

“Помина една година откако ги зеде децата, минатиот Велигден беше многу тажна. Таа сакаше да ги земе своите синови пред две-три недели, но јас не ја пуштив да оди сама, ни случајно, ако оди во Австралија некои од властите треба да одат со неа. Сега живее со нејзината сестра Билја во Смедерево, ако ја немаше, не знам што ќе се случеше со Тања, истакна мајката на пејачката.

фото инстаграм
foto instagram
foto instagram
fotoinstagram
foto instagram

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close