Кафе муабет

Тања ги зема синовите во Србија па се огласи Душан – еве што кажа за пејачката!

Вчера Тања и нејзините синови Максим и Ѓорѓе стигнаа во Србија и се упатија во новиот стан кој пејачката го купи за да ужива со своите синови...

По една година агонија низ која минуваше Тања Савиќ, пејачката сега конечно е среќна во прегратката на своите синови.

фото инстаграм
фото инстаграм

Вчера Тања и нејзините синови Максим и Ѓорѓе стигнаа во Србија и се упатија во новиот стан кој пејачката го купи за да ужива со своите синови.

Фото: Курир.рс

Сè уште легалниот сопруг на пејачката Тања Савиќ, Душан Јованчевиќ се огласи по веста дека Тања  ја напушти Австралија со своите синови.

Фото: Курир.рс

Душан не е задоволен и не губи надеж дека наскоро сите повторно ќе бидат заедно. Тој се огласи во медиумите и рече дека нема коментар и дека треба да ја повикуваат Тања за сè. Потоа испрати порака:

фото инстаграм
фото инстаграм

„Им посакувам среќен пат, Бог да ги заштити, да бидат само живи и здрави. Ги сакам сите тројца повеќе од сè и да сакам да бидеме сите заедно што е можно побрзо, како што треба да бидеме. Ви благодарам многу. Поздрав од мене! Нема што повеќе да додадам “.

За потсетување Тања Савиќ повеќе од една година ги немаше видено синовите кои беа во Австралија со нивниот татко.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Пејачката за целиот период тврдеше дека Душан без нејзино знаење ниту одобрение ги однел децата и при тоа пејачката ретко имаше можност да контактира со нив.

фото инстаграм
foto instagram

– Во април минатата година ги видов децата последен пат. Сè се одвива многу бавно, најмногу поради вирусот кoрона. Можеби некои институции во Австралија и во нашата земја ја користат ситуацијата со Ковидот, за да имаат изговор и да не ја вршат својата работа како што треба, изјави пејачката во една прилика.

фото инстаграм
foto instagram
foto instagram

– Имам комуникација со деца благодарение на судот во Австралија, затоа што поднесов тужбa против мојот поранешен сопруг, бидејќи тој не одговараше на телефон, не даваше да разговарам со децата. Случајно, реагираше судот, ние мора да се слушаме секој ден во девет наутро, кај нив тоа е шест часот навечер.

фото инстаграм
фото инстаграм

Иако Душан верува дека повторно ќе бидат заедно, Тања вели дека конечно сфатила каков човек е тој.

foto instagram

 

фото инстаграм
foto instagram

– Жените кои се големи емпати се приврзуваат за манипулатори. Јас бев емпатична додека мојот сопруг беше нешто сосема друго, тој немаше емпатија, гледаше само за себе. Веднаш го препознав, но беше предоцна, бев во блажена состојба, тогаш гледате некои работи што не ги сакате, замижувате и мислите „ќе го сменам“. Мислев дека ќе успеам. Не ги мразам мажите, има и жени кои се такви. Го следев неговото однесување, тој ме изолираше од сите, кога твојот партнер сака да те контролира, мислиш дека е љубов, кога те исклучува од семејството, пријателите, колегите. Тогаш тој може да прави што сака со тебе, како да си кукла, така се чувствував.Треба да станете доктор на науки за да ја откриете таа личност и на крајот да ја напуштите. Тие прават сè со намера да ја задржат жената. Во мојот случај, тоа беше намерно, го знаев тоа. Јас го сакав но се ослободив, многу ми е полесно, немам на кого да полагам сметки.Имав толку многу пријатели пред Душан, тој ме изолираше од моите пријатели, сега го враќам друштвото во мојата прегратка. Постојат многу пријатели и колеги кои ми се јавуваат сега, тие дури и не се осмелуваа порано. Очигледно беше дека сум исплашена, во моите очи се гледаше дека сум како исплашено дете.

фото инстаграм
Фото Hello.rs

– Моите пријатели ми велеа „тој е прекрасен, како зборуваш така за него“, а јас плачев секој пат поради него. Но, знаев каков е, според другите тој беше шармантен, тој знае како да влезе под кожата. Мислам дека и луѓето кои го вршат ова психолошко насилство вршат физичко насилство, но мислам дека психолошката тортура е многу поисцрпувачка, објасни таа.

foto instagram
фото Hello.rs
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close