Кафе муабет

ТАЈНАТА НА БЕЗВРЕМЕНСКАТА УБАВИНА НА СОФИЈА ЛОРЕН: Има 85 години и ниту една пластична операција!

Иако има 85 години Софија Лорен и денес плени со својата убавина

Познатата италијанска актерка Софија Лорен дефинитивно е доказ дека годините не можат ништо доколку духот ви е млад. Иако има 85 години, таа се уште краде погледи со својата појава. Стилска дама која и тоа како знае да ги носи годините.

 

Оваа актерка уште од почетокот на својата кариера, ја доби титулата за голема заводничка. Важи за жена со неверојатна привлечност.

 

 

Можеби ќе ви звучи чудно, но за разлика од многу холивудски ѕвезди Софија никогаш не направила никаква пластична операција.

 

 

Во една прилика таа ја откри тајната на нејзиниот негуван изглед во деветтата деценија од нејзиниот живот.

– Постои извор на младост, а тој се наоѓа во вашиот ум. Важна улога имаат вашиот талент и креативноста што ја внесувате во себе и животот на луѓето што ги сакате. Кога ќе научите да пиете вода од тој извор, не заборавајте да го победите процесот на стареење.

 

 

– Изгледот го наследив од мајка ми, која ја сметав за најубава жена на светот која личеше на Грета Гарбо. Кога станува збор за мојата убавина, јас сум класифицирана како една од најубавите жени во светот, но далеку сум од совршена. Всушност, мислам дека ме издвои фактот дека бев единствена и невообичаена, бидејќи сигурно не бев убава како кукла. Сепак, не можев да не верувам дека сум убава затоа што луѓето околу мене постојано ми повторуваа. Ништо не ја прави жената толку убава како нејзиното верување дека е убава.

 

 

Во една прилика таа откри дека е ранобудник и дека станува во 5 часот наутро за да пешачи. Вели дека тајната на убавината е во тоа секогаш да бидеш позитивен. Открива дека својата витка става ја одржува со правење стомачни и лесни истегнувања. Денот го завршува околу осум навечер.

 

 

– Денот го започнувам со лесен појадок, обично мафини со кои никогаш не пијам кафе. Малку подоцна јадам лесен сендвич и се грижам ручекот да ми биде обилен. Тестенини, пилешко, салата и овошје обично се на менито. Јас ретко вечерам. Знаете, јас сум Италијанец и мислам дека шпагетите кои ги јадам редовно се одговорни за мојот изглед.

 

 

Софија Лорен има своја дефиниција и вели дека тоа како ќе изгледате е прашање по ваш избор. Според неа оние жени кои се решаваат да се подложат на пластична операција, можеби се незадоволни од своето тело и сакаат да изгледаат поинаку, но за себе вели дека ужива во она што е и дека се сака себести токму таква каква што е- природна.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close