Кафе муабет

Тато ме тераше да пијам РАКИЈА! Шокантна исповед на КСЕНИЈА КНЕЖЕВИЌ: Откри непознати детали за Кнез

Тие се во одлични односи...

Поранешната |Ураганка” Ксенија Кнежевиќ, ќерка на познатиот пејач Ненад Кнежевиќ Кнез во голема исповед откри досега непознати детали за врската со нејзиниот татко и призна дека тој редовно ја терал да пие ракија пред било кој настап.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

Во разговорот рекла дека татко и на овој начин сакал да ја ослободи од стравовите, додека таа секогаш инсистирала да не пие алкохол за да не се збуни.

фото инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

Ксенија рекла дека има подобар однос со татко и отколку со мајка и бидејќи е построга, но дека кавгите во нивното семејство отсекогаш биле ретки.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

-Никогаш не бев по пороците бидејќи го губам гласот по неколку чаши алкохол. Татко ми ме тераше да пијам ракија пред да излезам на сцена за да пеам како славејче, но таа ракија ме исплаши. Мислев дека ќе згрешам и тогаш реков дека само водата влегува во игра. Јас сум тип кој повеќе би сакал да се прејаде отколку да се опие, така што ноќните излегувања беа опција само кога бев тинејџерка. Сега веќе не. Бегав од дома, се искрадував и доаѓав пред зори, но сега тоа се само слатки спомени – ја започнува својата исповед Ксенија, а потоа опишува кога обично се расправа со родителите:

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

– Јас сум дете од лудо семејство, од мешан брак и со нас е навистина секогаш среќно. Нашите домашни пријатели најдобро знаат како е во нашата куќа, само позитивни работи, секогаш има песна. Јас и Кнез се расправаме додека јадеме, но само за изборот на музика. Никогаш не прифаќа критики, ме убедува кои песни се добри, а кои не, но мора да научи да ја слуша и другата страна. Еднаш ми рече дека ќе завршам на улица ако не станам пејач и ако не се трудам доволно. Никогаш не сакал мрзеливост и разгалување. Тој рече дека секогаш треба да се борам за себе, никогаш да не дозволувам некој друг да ме поддржува, туку да заработувам со успех и напорна работа.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

– Почнав да се занимавам со музика како дете. Пораснав со мама и тато, кои пеат цел живот, со нив го формирав мојот слух и немав друга опција. Отпрвин сакаа да ме турнат во спортот, да се занимавам професионално со некоја дисциплина, но брзо видоа дека од тоа нема ништо. Тогаш Кнез рече: „Дете, ќе пееш“. Така беше! Кога имам соло настап, секогаш механички се вртам на сцената за да ги побарам девојките од групата – Сања и Ивана. Не можам да се навикнам да пеам сè сама сега, од почеток до крај, но и тоа ќе помине со текот на времето. Само ќе напоменам дека наскоро треба да се пробам во актерството. Тоа е проект за кој сега не можам да зборувам, но мислам дека многумина ќе се изненадат кога ќе видат што подготвувам. Глумата е мојата втора љубов и сигурна сум дека добро ќе се снајдам во ова – вели пејачката и додава:

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

-Инаку ми беше многу полесно да се пробивам на училиште и на сцената бидејќи имав асфалтиран пат поради татко ми. Сите нивни соработници ме познаваа. Најтешкиот дел од оваа работа се медиумите. Не толерирав лесно разни наслови бидејќи наидов на осуда од моите врсници поради некои приказни кои беа презентирани во јавноста, а некои од нив немаа никаква врска со вистината. Луѓето не знаат дали нешто е вистина или не, особено оние кои не ме познаваат лично.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

Ксенија сега откри дека веќе подолго време има проблем со тироидната жлезда, па тоа влијае на промените на расположението во текот на денот:

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

Се борам со стресот со позитивност и смеа. Понекогаш имам такви промени во расположението што ги плашам луѓето околу мене. Не можат да ми се приближат затоа што изгледам како да ќе ги каснам, тие се ужасни фази, но јас учам како да го контролирам сето тоа. И јас имам стравови од кои не можам да се извлечам, но за среќа тие се краткотрајни.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

– Што се однесува до моите врски, јас сум во врска со еден дечко од кога се формираа ураганките. Не знам зошто ме спојуваат со различни момци, бев шокирана. Дечкото ме трпи поради работата што ја работам и понекогаш се прашувам како може да издржи. Ме поврзаа со Пабло Менсур. Се познаваме, но не е точно дека некогаш сме биле заедно. Нашите родители се познаваат многу години и сите бевме навистина шокирани од тие наслови, но добро. Можеби некој мислеше дека сме заедно.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close