MAMA

Таа ужива во базенот и заедно со семејството јаде органски производи од својата градина: Ѕирнете во луксузната куќа на познатата фолк пејачка од СРБИЈА! (ФОТО)

Таа реши да го направи својот дом на 450 метри квадратни оддалеченост од градските гужви

Прекрасната градина во моментот е оаза на мирот на Сека Алексиќ.

Таа реши да го направи својот дом далеку од градските гужви, во природа. Со сопругот Веjко и синовите, Јаков и Јован, во Стара Пазова изгради вистинска оаза на љубовта и мирот. Со оглед дека пејачката е голем љубител на животни, има неколку кучиња на нивниот имот во близина на Белград.

Деновиве, најголемо внимание во медиумите го привлекува дворот на куќата на Сека од дури сто хектари, каде што ужива во поголемиот дел од денот со своите деца. Покрај базенот, брануваа и зелените површини, Сека направи вистинска градина околу куќата.

Таа ја сака природата, па реши да го украси целиот амбиент со природни материјали, меѓу кои доминира дрво. Сè е прилагодено за Јаков и Јован, така што деталите во дворот на Сека се минимални. Јаков може да трча безбедно и да игра на скоро секој агол.

Сека направи своја градина во делот на дворот, каде што расте органски производи и на тој начин јаде колку што е можно поздраво.

Сека Алексиќ е една од ретките пејачи која може да се пофали со хармоничен брак во кој љубовта секојдневно расте и е посилна. Затоа љубовта се чувствува во нејзиниот дом на секој чекор. Покрај пространа дневна соба, трпезарија и кујна, како и неколку спални соби, Сека може се пофали со цела соба која е претворена во гардеробер.

Фото: Инстаграм

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close