Кафе муабет

ТАА ОДМАРА А СВЕКРВАТА ГО ЧУВА ДЕТЕТО: Пријовиќ за оваа фотографија доби низа коментари: Погледнете што прават бабата и внукот Александар!

Освои многу симпатии...

Познато е дека Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ уживаат во улогата на родители , а пејачката иако не често,  понекогаш знае да сподели детали од семејниот живот на социјалните мрежи.

Покрај гордите родители на малиот Александар, секој слободен момент го користат и другите членови на семејството за да учествуваат во неговото растење, а дека тој е дефинитивно омилен член покажува и видеото во кое мајката на Филип, Зорица игра со нејзиниот внук, кој ги разнежни сите придружници.

Да потсетиме, Зорица Накиќ од првиот брак со Боба го има синот Филип, додека од вториот брак има две деца, синот Марија и ќерката Ива.

Александра сега сподели видео на Инстаграм во кое го сними моментот кога Зорица си играше со него, а со видеото ги воодушеви своите следбеници.

Пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ во март 2019 година го добија синот на кој му го дадоа името Александар.

Тие уживаат во растењето на својот син, како и остатокот од семејството. Имено, малиот Александар е дефинитивно омилен член, а неговите фотографии и снимки често предизвикуваат позитивни коментари.

Покрај Лепа Брена, Боба Живојиновиќ и родителите на Александра, секој момент и мајката на Филип, Зорица Накиќ, го користи да помине време со нејзиниот внук.

Пријовиќ ужива во мајчинството…

Пред извесно време пејачката објави прекрасна фотографија со нејзиното синче, а во описот напиша:

Најслаткиот бакнеж на светот!

Сликата освои повеќе од 30.000 лајкови за неколку часа, а коментарите се редеа од секунда во секунда.

Неодамна во едно интервју Пријовиќ откри дека се уште не планираат друго бебе, однодно дека не размислуваат за тоа бидејќи тоа не се планира..

foto: Instagram/ Aleksandra Prijovik/official

Александра во една прилика даде интересна изјава, и вели дека и се чини дека нејзините колешки повеќе се замараат за нејзиниот брак со Филип отколку за нејзината кариера.

– На моите колешки повеќе им е проблем мојот брак отколку кариерата. Мислам дека преку сите успеси можат да поминат, но тоа што се омажив за него, преку тоа никогаш.

Кога нејзината кариера е во прашање таа сака да слушне совет и од Филип и од Брена, но секоја песна и спот сама си ги финансира.

Инаку синот на Александра и Филип на  ти март ќе наполни две години, а Пријовиќ важи за една од мајките која најбрзо се вратила во топ форма по породувањето и добиваше низа пофални коментари уште кога се оствари во улогата на мајка.

foto: Instagram/ Aleksandra Prijovik/official

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close