MAMA

Таа изгуби 30 килограми без вежбање и изгладнување: Доволно беше да ја смени оваа навика

Англичанката моментно тежи 72 килограми и е многу задоволна од нејзиниот изглед

Сега тежи 72 килограми и многу е задоволна од својот изглед.

Адриен Марш (24) од Лондон успеа да изгуби дури 30 килограми, а на фотографиите „пред“ и „после“ таа е скоро непрепознатлива.

Она што за многумина е неверојатно е што оваа млада девојка скоро се преполовила кога сменила само една навика.

Британката Адриен Марш започна да се здебелува поради прекумерниот внес на храна, најпрво во рестораните што ги посетувала со своето момче.

Таа често јадела два висококалорични оброци за вечера, пиела коктели и имала повеќе грицки во текот на денот.

– Тешко е да се утврди колку калории внесував во вечерните часови, затоа што во секој ресторан имав  различен оброк. Првиот оброк може да биде околу 2.000 калории. Еден оброк обично беше пица, пилешки плескавици и чипови или тестенини, кои за возврат можат да содржат од 1.000 до 2000 калории. Со сето тоа, пиев коктели. Пет коктели на Пина Колада се во просек околу 870 калории, така што целосната вечера би можела да изнесува околу 4.000 калории – рече Адриен.

Марш брзо започна да се здебелува и почна да се чувствува незадоволна од својот изглед.

Кога сфати дека повеќе не може да ги носи омилените фармерки и фустан, во јануари 2019 година реши да ги смени навиките.Наместо да оди во ресторан со своето момче, таа воведе редовна прошетка и диета базирана на зготвена храна.

Адриен започна да ја спроведува диетата Кембриџ (честопати наречена план за слабеење на Кембриџ) како дел од која трошеше 1.000 калории на ден.

Англичанката моментално тежи 72 килограми и е многу задоволна од нејзиниот изглед.

– Јас воопшто не верував во себе и имав проблем со мотивација, поради што започнав да бидам на ваков вид диета. Сакав да видам брзи резултати – изгубив шест килограми во првиот месец. Сега сум многу посреќна и посигурна – рече Марш.

Таа сè уште избегнува ресторани и ако реши да јаде надвор со своето момче, таа обично избира салата и пие џин.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close