Кафе муабет

ТАА Е НАЈУБАВАТА ФУДБАЛЕРКА ВО СВЕТОТ: Кога не е на теренот зрачи на модната писта!

Ана Марија живее постојано на релација Цирих и Сплит, а покрај манекенството и фудбалот, се занимава и со маркетинг...

Швајцарската фудбалерка со хрватско потекло Ана Марија Марковиќ (22) ги преплави страниците на швајцарските и хрватските медиуми.

Фото Инстаграм/Ана Марија Марковиќ
Фото Инстаграм/Ана Марија Марковиќ

Во моментов Ана Марија игра за Грасоперс од Цирих и нема сомнение дека сите погледи се вперени кон неа, веројатно дури и кога топката не е во нејзина сопственост. За тоа, сигурно може да му се заблагодари на својот изглед, но и на својата природна убавина. Од друга страна, нејзиниот тим е на втората позиција на табелата.

Фото Инстаграм/Ана Марија Марковиќ
Фото Инстаграм/Ана Марија Марковиќ

Кога не е на фудбалските терени и во копачки, Ана Марија се занимава со манекенство, што не е премногу изненадувачки со оглед на тоа што важи за една од најубавите фудбалерки во светот.

Ана Марија живее постојано на релација Цирих и Сплит, а покрај манекенството и фудбалот, се занимава и со маркетинг.

Фото Инстаграм/Ана Марија Марковиќ
Фото Инстаграм/Ана Марија Марковиќ
Фото Инстаграм/Ана Марија Марковиќ

Нешто помалку од 20.000 луѓе ја следат на Инстаграм, а нејзините фотографии се многу популарни, односно секојдневно имаат се поголем број лајкови.

Фото Инстаграм/Ана Марија Марковиќ

Интересно е тоа што во средината на август, таа престојуваше во Белград,и објави фотографија пред храмот Свети Сава.

Фото Инстаграм/Ана Марија Марковиќ
Фото Инстаграм/Ана Марија Марковиќ
Фото Инстаграм/Ана Марија Марковиќ
Фото Инстаграм/Ана Марија Марковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close