Кафе муабет

Таа е најзгодната баба на сцената: Фолкерката има 52 години и изгледа како “БОМБА”- еве на што се должи нејзината витка линија!

Пејачката вели дека и на 52-годишна возраст е неуморна и се буди на раните зори да трча и да вежба...

Слаѓа Делибашиќ има 52.години, а да не е позната личност никој не би поверувал дека таа е веќе во шестата деценија од животот.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

– Не ги кријам годините, ниту ми треба да бидам млада. Важно ми е да имам душа која не старее, па затоа и се чувствивам како да имам 25 години.

Слаѓа Делибашиќ вели дека секој ден тренира да биде најубавата баба на сцената. Пејачката вели дека и на 52-годишна возраст е неуморна и се буди на раните зори да трча и да вежба.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

– Во ноември ќе наполнам 53 години и тренирам секој ден! Ако не вежбам, станувам нервозна. Многу луѓе мислат дека лесно ми е да изгледам вака, но верувајте ми, не е така. Сакам да станам рано за да тренирам. Понекогаш ми е тешко, но морам затоа што е за мое добро. Сакам комплименти дека сум убава баба, но навистина се обидувам да останам таква – вели танчерката.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

– Трчам еден час, тоа ми стана рутина, како миење заби. Исто така, сакам да пешачам, да поминувам по осум километри на ден, понекогаш одам на базен. Навистина сакам пливање и тоа ме релаксира.

Слаѓа вели дека во текот на денот внимава на калориите но признава дека навечер знае да претера.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

– Јадам непосредно пред спиење. Најобилен оброк е вечерата, иако не треба да биде. Јадам многу месо и салата, па одам да спијам. Сепак, ги советувам жените да не го прават тоа, туку да јадат умерено неколку пати во текот на денот, но и да бидат физички активни – вели Слаѓа.

Поранешната сопруга на Џоле Џогани вели дека никогаш не била дебела и дека се здебелила само кога била бремена.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

– Тогаш имав 12 килограми вишок но брзо ослабев. Сега имам 62 килограми и тоа е мојата идеална тежина, која ја имав скоро цел живот. Сè е убаво кога сме млади, но треба да размислуваме за иднината. Мислам дека жената треба да се грижи и да биде физички активна после 30-та година од животот, бидејќи метаболизмот ни се забавува вели Слаѓа.

Таа го откри своето мени:

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

Појадок: Штом станам, пијам две шолји инстант кафе со млеко и јадам интегрален бисквит. Ручек: Секој ден готвам супа. Најмногу сакам пилешко и говедско месо.

Вечера: Ми се допаѓаат сите видови салати, кои ги купувам на пазар. Подготвувам и месо. Никогаш не јадам слатки. Ако ми се јаде нешто слатко, земам овошје.

Пред извесно време пејачката прозборе за разводот со нејзиниот поранешен сопруг Џоле Џогани со кого се разведе пред дваесет години, но и покрај се тие останаа во добри односи.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

Пејачката откри дека и било тешко по разводот со Џоле.

– Спиев на подот, и реков ја одам од дома. Навистина беше многу тешко. Почнав соло кариера и сметав дека не ми треба ништо, дека треба да се борам, да се докажувам бидејќи тој мислеше дека нема да успеам. Си реков дека одам понатаму и тоа е тоа, рекла Делибашиќ, а потоа откри каков е нејзиниот емотивен статус.

 

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

– Секогаш имам некого, но сега мисалм дека го имам вистинскиот маж.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

Слаѓа слобоното време го користи и да ужива со нејзината внука.

ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм
ФОТО: Слаѓа Делибашиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close