Кафе муабет

Таа е висока над 2 метри, а сопругот 40 сантиметри е понизок од неа – сепак тие се совршен пар!

Нејзината висина нема никаква врска со генетиката, бидејќи нејзината мајка Ана Марија Рамос е висока 162 сантиметри, а нејзиниот татко Луис 170 сантиметри...

26 годишната Елисан Силва која денес е позната манекенка уште кога имаше само 10 години беше висока 175 сантиметри. Таа продолжи да расте, па сега е висока повеќе од два метра, пишува Метро.

фото Инстаграм/ elisane silva
фото Инстаграм/ elisane silva

Нејзината висина нема никаква врска со генетиката, бидејќи нејзината мајка Ана Марија Рамос е висока 162 сантиметри, а нејзиниот татко Луис 170 сантиметри. Тие подоцна откриле дека нејзиниот раст е предизвикан од бениген тумор на хипофизата, што предизвика прекумерно производство на хормон за раст и гигантизам.

фото Инстаграм/ elisane silva
фото Инстаграм/ elisane silva

“Дури и како десетгодишно дете, забележав дека нешто не е во ред, бидејќи јас бев единствена во моето семејство и клас која имаше неверојатни 175 сантиметри. Тоа беше шок за целото наше семејство, бидејќи јас бев највисока на толку млада возраст “, изјави Елисан за Метро.

Откако една бразилска телевизија слушна за нејзината приказна, таа понуди да ги покрие сите медицински трошоци и да изврши неколку рутински тестови, за да може Елисан да открие зошто е толку висока.

фото Инстаграм/ elisane silva
фото Инстаграм/ elisane silva
фото Инстаграм/ elisane silva

Пред десет години, таа се сретна со Франсиналдо, кој ја запроси во 2011 година, а се венчаа во 2015 година.

“Во моментот кога го запознав, веднаш ја почувствував хемијата, не ја ни забележав неговата висина. Франсиналдо е висок само 165 сантиметри, односно скоро 40 сантиметри понизок од мене, но не ми е важно. Иако беше љубопитен за мојата висина и состојба, тој никогаш не ме навредил со коментар и не ме осудил за мојот изглед “, вели моделот.

фото Инстаграм/ elisane silva
фото Инстаграм/ elisane silva
фото Инстаграм/ elisane silva

Разликата во висината, вели таа, не им претставува проблем. Имаат и тригодишен син Анџело, кој сега е висок 94 сантиметри.

фото Инстаграм/ elisane silva
фото Инстаграм/ elisane silva

“Иако знаевме дека ќе добиваме коментари од луѓе кои не среќаваа на улица кога одевме заедно, јас веќе не сум во центарот на вниманието, сега го имаме нашиот прекрасен син. Анџело е веќе 93 сантиметри висок на тригодишна возраст, но јас не „Верувам дека ќе порасне колку мене” Затоа што мислам дека мојата состојба не е наследна. Мислам дека ќе порасне до просечна висина, но дури и да не биде, тој треба да го прифати уникатното богатство што го доби ” посочи Елисан.

фото Инстаграм/ elisane silva
фото Инстаграм/ elisane silva

 

Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
Фото: Инстаграм/ Елисан Силва
фото Инстаграм/ elisane silva

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close