Кафе муабет

Таа ги отпеа хитовите од филмот Тома и го оживеа гласот на Силвана: Сузана искрено проговори за бракот и семејството

Сега таа повторно е во центарот на вниманието по премиерата на филмот „Тома“, кој веќе ја освои Србија...

Пејачката Сузана Бранковиќ јавноста ја запозна кога во 2007 година заедно со групата „Beauty queens“ и Марија Шерифовиќ и донесе голема радост на Србија.

Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ
Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ
Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ

Сега таа повторно е во центарот на вниманието по премиерата на филмот „Тома“, кој веќе ја освои Србија.

Сузана ги отпеа деловите на Силвана Арменулиќ и со тоа се врати во центарот на вниманието на јавноста. Во последните години животот на Сузана многу се промени, таа се омажи, основа семејство и создаде свој мал свет.

Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ

Во интервју за Информер.рс таа откри како дошло до соработка за филмот Тома.

-Со Жељко Јоксимовиќ соработувам со години и во студио и на неговите концерти. Ние сме во контакт речиси секој ден, па знаев дека ова е филм за Тома Здравковиќ и дека информациите вредно се собираат. Искрено, бев изненадена од неговата покана бидејќи знам дека се организираа кастинзи за сите пејачи. Се случи на девојката која требало да ги пее песните на Силвана да и се слоши и итно да им биде потребна замена. Жељко речиси во паника ми се јави и ме замоли да испеам само две-три песни на Силвана како демо снимки за актерите да ги снимат тие кадри. Го снимив таа вечер и кога му го испратив, следниот ден ме пречека неговиот повик и ми рече дека е воодушевен и дека ќе ги испеам сите делови од филмот.

Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ

За нејзиното отсуство од сцената таа вели дека поради бременоста и семејството се повлекла, но никогаш и не било многу јавно експонирана.

– Во принцип, не се пензионирав, ниту некогаш сум била експонирана во јавноста, освен во периодот на работа со групата. Во меѓувреме, во 2015 година го родив првото дете, па во 2019 година второто, но цело време пеев со пејачите како придружен вокал. Кога станува збор за појавување во медиумите и постојаното снимање, никогаш не ми било тоа приоритет. Ако жената сака да има нормално и здраво семејство, не може да работи во недела и викенд, дека никогаш не е дома. И јас не пораснав во такво семејство, па не го сакав тоа ниту за моите деца. Затоа сум презадоволен и среќен од мојот живот.

Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ
Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ
Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ

Дали мајчинството влијаеше да го успориш темпото?

– Во принцип е така. Иако кога син ми наполни две или три години, навистина направив многу концерти таа година. Но, сето тоа беше во околните градови, така што не бев многу далеку од дома. Децата не ја чувствуваат таа разделба, нам како родители ни е потешко. Кога го прашувам син ми, кој сега има шест години, воопшто не се сеќава дека мајка му била на концерти и дека понекогаш не можев да спијам дома.

Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ
Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ
Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ
Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ
Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ

За бракот вели дека институција за живот. Во моето опкружување имам неколку пријатели кои, за жал, не го преживеаја бракот. Моето и семејството на мојот сопруг се во брак повеќе од 40 години, баба ми и дедо ми славеа златна свадба, па бракот е институција за живот. Секако, ако има проблеми кои не можат да се надминат, разводот е подобар од лошите односи во бракот и децата растат со родители кои постојано се караат. Мислам дека луѓето го изгубија трпението еден за друг, живеат брзо и сите гледаат на нивните потреби прилично себично. Повторно, важно е да му дадете на вашиот партнер слобода да ги реализира своите желби и да си верувате еден на друг. Не постои рецепт за успешен брак. Мислам дека во сето тоа секој може да опстане со доволно желба и волја, но и со грижа за бракот. Повторувам, важно е тоа да биде взаемно.

Фото Инстаграм/Сузана Бранковиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close