Кафе муабет

СKAНДAЛ: Садетин на Емина фатен на дело како се допишува со оваа позната Србинка!

Емина Јаховиќ веднаш се огласи и ги негираше написите...

Помирувањето на Садетин Саран и Емина Јаховиќ, како што објавија домашните медиуми, се чувало во најстрога тајност, а поранешната двојка наводно се обидела да ја подобри својата врска и да ја подигне на повисоко ниво.

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ
Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

Меѓутоа, Емина Јаховиќ веднаш се огласи и ги негираше написите, а се чини дека причина за нејзината реакција биле токму пораките на Садетин Саран што тој и ги испратил на познатата Србинка, кои случајно стигнаа во јавноста.

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ
Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

Помирувањето на Садетин Саран, кој е еден од најуспешните турски бизнисмени и Емина Јаховиќ, стана вест на денот, додека пејачката не се огласи со цел да ги демантира написите за помирување.

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ
Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

Меѓутоа за кратко време следеше нов скандал, наместо Емина, Садетин испрати пораки до оваа позната Србинка.

Како што открива српски „Блиц“, Садетин Саран во последно време разменува пораки со атрактивната црнка Кристина Пантелиќ.

Фото Инстаграм/Кристина Пантелиќ

Иако, според изворот, Кристина била првата што испратила порака до турскиот милионер и поранешно момче на Емина Јаховиќ, тој и одговорил со цело срце, а потоа почнал и да ги разгледува нејзините фотографии по што очигледно започнала и комуникацијата.

Фото Инстаграм/Кристина Пантелиќ

Токму овие пораки сведочат дека врската помеѓу Емина и Садетин не е и не може да се обнови, и покрај наводите на домашните медиуми, дека поранешниот пар повторно е интимен и дека поминуваат се повеќе време заедно.

фото инстаграм/ Емина Јаховиќ
фото инстаграм/ Емина Јаховиќ
фото инстаграм/ Емина Јаховиќ

– Емина и Садетин прво се слушнаа по телефон, па закажаа состанок. Се видоа во ресторан во Истанбул, кој често го посетуваа додека се забавуваа, па Емина му кажа низ какви проблеми поминува поради негрижата на Мустафа кон децата. Таа му рекла дека тој долго време не плаќал алиментација за синовите Јаман и Јавуз, што влијае на мајката на неговите деца, бидејќи таа смета дека тоа е занемарување. Честопати прашуваат зошто тато не доаѓа, па Емина им објаснува дека има премногу обврски иако се расправале кога последен пат се виделе. Таа разговараше со Садетин два часа, тие вечераа, а како што почна да се полни ресторанот, тој ја плати сметката, па тие заминаа со неговиот автомобил – изјавил извор близок до пејачката за „Српски Телеграф“.

фото инстаграм/ Емина Јаховиќ
фото инстаграм/ Емина Јаховиќ

За потсетување, Емина беше во брак со турската ѕвезда Мустафа Сандал а двајцата се разведоа пред три години, но бидејќи Мустафа не ја плати договорената алиментација, пејачката правдата ја побара на суд.

фото инстаграм/ Емина Јаховиќ
фото инстаграм/ Емина Јаховиќ

– Во моментов сме на суд, па ќе видиме што ќе се случи. Јас навистина не сум тип на човек од оние кои се не дај Боже, од која било причина на суд, дури и кога имаше проблеми со новинари и медиуми, јас никогаш не одев на суд, но ова едноставно мораше. Ние не комуницираме, зборуваме само за децата, се разбира, тоа е многу важно… – рече Емина неодамна како гостинка во шоуто „Премиера“.

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

Емина пред извесно време истакна дека нема да го прифати фактот дека Мустафа не ги исполнува своите обврски и она што тој се обврза да го покрие, кога станува збор за трошоците.

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ
Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

– Освен алиментација, Мустафа не ги плати ниту трошоците за летен одмор, изнајмување возила и плата на возачот, што се и негови обврски, склучени со договорот што го имаа кога го решија прашањето за алиментација и трошоци – истакна пред извесно време извор близок на парот.

фото инстаграм/ Емина Јаховиќ

– Мустафа не плаќаше алиментација за нашите синови Јаман и Јавуз повеќе од две години. Сите одговорности ми преминаа на мене. Требаше да купи куќа во Белград, но не го стори тоа. Имавме и договор за покривање на детското здравствено осигурување. Денот кога се чувствував најлошо беше кога ги однесов децата на лекар и дознав дека не им е платено здравствено осигурување – изјави неодамна пејачката.

фото инстаграм/ Емина Јаховиќ
Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ
фото инстаграм/ Емина Јаховиќ

Имено тие беа во брак 10 години и по разводот се обидоа да останат пријатели, дури некое време се шпекулираше дека ја обновиле својата романса. Во меѓувреме, тие станаа непријатели! Емина неодамна за српски Информер потврди дека во иднина ќе се гледа со Мустафа само на суд.

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ
Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close