Кафе муабет

Суровата вистина за бракот на Билјана Јевтиќ и Александар Илиќ излезе на виделина по три децении- пејачката ја шокираше јавноста!

Откри дека го бркала од дома...

Поминаа 33 години откако Билјана Јевтиќ и Александар Илиќ се заколнаа на вечна љубов, а пејачката ги памети речиси сите детали од заедничкиот живот, и убави и помалку убави.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Двојката се венчала по три години врска во Горњи Милановац, родниот град на музичарот, додека свршувачката била организирана во селото Грејачи, во близина на Ниш од каде потекнува Билјана.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Запазени беа сите домашни обичаи, а венчавката беше отворена за новинарите, што ги направи Биља и Аца единствени во тоа време.

фото архива

‒ Први направивме „јавна“ свадба, ништо не криевме. Дотогаш постоеше мислење дека пејачот или пејачката, кои имаат обожаватели, треба да ги кријат партнерите бидејќи тоа може да влијае на нивната популарност. Не ни помислувавме на такво нешто. Ги собравме семејството и пријателите и организиравме вистинска српска свадба, на која ги почитувавме сите обичаи – се присети Биља.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Бракот на Билјана Јевтиќ и Аце Илиќ започна со црковна церемонија каде кума на парот беше водителката Сузана Манчиќ, додека меѓу гостите беше и Цеца Ражнатовиќ, тогаш Величковиќ.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

‒ Цеца беше 16-годишно девојче, а јас ја запознав многу порано. Отсекогаш знаела дека ќе биде пејачка. Бидејќи ги сакаше моите песни, ме посетуваше кога ќе дојдев да ја посетам мајка ми во Ниш – се присети Билјана.

фото принтскрин

Забавата беше за пофалба, а Билјана се сеќава и на моментот кога реши да го земе презимето на сопругот.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

‒ Покојниот татко на Аца, Богољуб, бил прекрасен човек. Слушнав дека би му значело ако го земам презимето и тоа го почитував. Смешни ситуации се случуваат кога сообраќајната полиција ме запира при рутинска проверка. Прво ја гледаат возачката  на која пишува Билјана Илиќ, па ме гледаат и низ смеа велат: „Ах, тоа сте вие ​​госпоѓо Јевтиќ“ – изјавила во една прилика пејачката.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Пејачката неодамна откри непознати детали од нивниот заеднички живот кои се шокантни.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

„Па, колку пати сум го избркала од дома… Буквално го избркав, туку и самиот излегувал кога многу ќе ме изнервираше. Едноставно за некои размислувања и одлуки не се согласуваме, па често на убав начин му велам: „Оди малку со друштво“, да не го осети тоа и да не се навреди, туку сакам да бидам малку сама понекогаш“, изјави пејачката.во една емисија.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

„Па, не го бркав буквално, тој се враќаше. Многу добро се познаваме. Во брак сме 35 години, толку добро се познаваме. Пред се, партнерите треба добро да се познаваат, за да знаат како да реагираат во даден момент. Не морам ништо да му кажам, ниту тој мене, може да види дали нешто е во ред со мене или не, ако не, тогаш се повлекува“, изјави пејачката.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ
фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close